Громадські активісти та представники влади підтримують створення Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Луцьку.
Про це йшлося під час громадського обговорення у вівторок, 22 березня, до якого долучилися представники управління освіти, відділу у справах сім’ї та молоді, депутати Луцькради, активісти громадських організацій «Національний Альянс», «Іскра», «Пласт», «Вільні люди Волинь» та Цивільного корпусу «Азов».
Учасники заходу поділилися баченням, яким повинен бути Центр та вносили пропозиції щодо напрямків діяльності установи.
Ініціатор зустрічі, депутат міськради, керівник «Народного контролю»Павло Данильчук нагадав, що на минулій сесії деякі депутати на повному серйозі заявляли, що під час війни не варто створювати Центр та національно-патріотичного виховання у нас забагато.
«Це абсолютно абсурдна позиція, оскільки є законодавча база, указ президента створювати такі структури», – наголосив депутат. Він закликав активістів консолідувати зусилля та виробити стратегію національно-патріотичного виховання.
Боєць полку «Миротворець» Майя Москвич каже, що її дивує позиція депутатів, адже створення Центру – це стратегічний крок.
«Коли кілька років тому ми у лісі проходили різноманітні вишколи, готувалися захищати Батьківщину, нам казали, чим ви займаєтеся, яка війна, але ми тоді були праві. Нині заходи, декларації «Крим, Донбас – це Україна» лише формальність зі сторони влади. Чим далі, тим з’являється таке відчуття, що ця проблема «морозиться» і ніхто не збирається повертати нашу територію. Тож діти у школах теж змиряться із втратою земель, бо неправильний підхід у вихованні. Вони мають розуміти, що вони мають повернути територію, а постійне товкмачення «мир понад усе» призводить до того, що людям не важливо, яка влада, аби не стріляли», – вважає Майя Москвич.
Учасниця війни на сході зазначає, що на прикладі Луцька варто показати дієвість Центру та запропонувати створити такі заклади у східній Україні, зокрема у місті-побратимі Волновасі.
Голова «Національного альянсу» Богдан Бальбуза розповів, що активісти не в змозі охопити весь пласт роботи по військовому та ідеологічному вишколі молоді, історико-краєзнавчій діяльності, просвітницькому напрямі. На його думку, Центр повинен стати партнером громадських організацій.
Начальник відділу сім’ї та молоді Луцькради Олексій Веремійчик запевнив, що готові всіляко підтримувати та співпрацювати з майбутнім центром. А представник управління освіти зазначив, що можна буде укладати договори про використання матеріально-технічної бази шкіл. Водночас він запропонував вивчити досвід роботи подібних центрів в інших областях.
Керівник виконкому «Народного контролю» Михайло Шелеп наголосив, що Центр повинен займатися методологічною роботою та систематизувати роботу у сфері національно-патріотичного виховання.
Очільник Цивільного корпусу «Азов» Олександр Дмитрук підтримав створення закладу. Під час проведення занять з базової тактичної підготовки у школах Луцька він переконався, що не завжди вчителі, які викладають захист Вітчизни, вміють це робити.
«Вчителі працюють за застарілими зразками радянської армії та змушують дітей бігати у протигазі. Таке навчання не відповідає сучасним запитам війни, зокрема ідеологічна база виховання повністю відсутня», – говорить «азовець».
У підсумку громадські організації домовилися, що зберуться ще раз, аби обговорити основні напрямки роботи Центру та на найближчу сесію міськради делегують своїх представників, які обґрунтують необхідність створення закладу.