Туристичний змаг «Стежками УПА»

Туристичний змаг «Стежками УПА» Туристичний змаг «Стежками УПА»
Волинь/Полісся
Осінь, жовтень
Змагання з мандрівництва «Стежками УПА» вперше відбулися 19-20 жовтня 2019року на Волині. Змагання зібрали 347 людей з усієї України. Спортивно-туристичний захід пройшов у Ківерцівському районі на території національного природного парку «Цуманська пуща». Стартували та фінішували команди у селі Дерно.

Відтак, зареєструвалося 113 команд. До слова, участь у заході була безкоштовною.
Команди змагалися на п’ятьох дистанціях. Вони мали подолати у повному складі обраний маршрут, відмітившись на контрольних пунктах (КП).

Для юнацької (10 км) та I категорії складності (20 км) контрольний час становив 5 годин. За цей час повинні були знайти 9 КП на короткому маршруті та 11 КП – на 20-кілометровому. Командам у II категорії складності ( 40 км) потрібно було відшукати 15 КП за 15 годин. Натомість довга дистанція (80 км) налічувала 30 КП. Для їхнього пошуку виділили 24 години. Так само для велокатегорії (120 км) потрібно було відшукати 47 КП за добу.

Більшість історичних КП були присвячені подіям, які пов’язані з боротьбою Української повстанської армії. За ці точки команди отримували по 3 бали. Зокрема: меморіальний пам’ятник загиблим українцям від рук польських та російських окупантів; могила 15 повстанців на кладовищі у селі Мощаниця; могила загиблих воїнів УПА у селі Берестяне; старе німецьке кладовище на території колишньої колонії Нова Земля.
Серед основних КП також були природні об’єкти такі як: вікові дуби, що ростуть біля давньоруського городища; криничка біля дороги, п’ятипалий дуб в урочищі «Папики».
© Всі права захищені - 2021, НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС
Розробка сайту