Всеукраїнська теренова гра «ЗВИТЯГА»

Всеукраїнська теренова гра «ЗВИТЯГА» Всеукраїнська теренова гра «ЗВИТЯГА» Всеукраїнська теренова гра «ЗВИТЯГА» Всеукраїнська теренова гра «ЗВИТЯГА»
Волинська область
Весна, травень

ЗВИТЯГА – ЦЕ…

http://zvytjaga.org.ua/

Теренова гра “Звитяга” проводиться із 2006-го року.  Щороку теренівку відвідує молодь з  всіх регіонів України для того, щоб відчути хоч на кілька днів, що таке справжнє повстанське життя.

Що ж таке теренова гра? У більшості людей виникає саме таке запитання.

Перше,що потрібно для гри – це відповідна місцевість, або ж терен.  Звитяга проводиться у лісах Волині- краю, де діяла УПА.  Місцина обрана не випадково, адже ці землі ще не забули часи героїчних боїв  за волю України. Терен має площу більше 10 квадратних кілометрів з дрімучими лісами, непрохідними болотами, полянами та річками.

Суть теренової гри полягає в наступному : всі люди діляться на 2 команди – сотні. На чолі сотні стоїть сотенний. Сотня в свою чергу поділяється на 3 чоти, якими керують чотові, а чоти на рої, якими командують ройові. Всього у сотні може бути від 100 до 200 людей.

Кожна з команд має 2 необхідні атрибути:назву сотні та прапор. Прапор – головна цінність сотні і його втрата означає програш у грі. У ході бою жоден учасник не має права бити супротивника.

Завдання команд  заволодіти та втримати, до кінця гри, прапор команди супротивника, який знаходиться в спеціальному наметі, в таборі супротивника. Виконання цієї вимоги – визнається як чиста перемога однієї з команд.

Під час теренової гри сотні можуть  “знищувати” гравців суперника шляхом зриву нарукавної пов’язки. Кожен “вояк” носить на руці пов’язку відповідного кольору сотні, яка є ознакою його “життя”. Втрата пов’язки “вояком” означає його “загибель”, тобто супротивник має зірвати пов’язку з руки.

Зірвані пов’язки передаються у РВС і по їх кількості визначається результат гри. При встановленні результатів змагань РВС використовує  шкалу оцінки.

Перемагає сотня, яка набрала більше балів або здобула абсолютну перемогу.

Бали нараховуються за кількістю пов’язок, що їх передадуть у РВС представники “ворогуючих” сотень.

Таблиця  нарахування балів

Стрілець – 1 бал;

Ройовий –   5 балів;

Чотовий –  10 балів;

Інтендант – 15 балів;

Начальник штабу – 25 балів;

Заступник командира сотні (бунчужний) – 25 балів

Командир сотні – 50 балів

Під час гри варто паям тати, що кожен член ворожої команди – твій побратим. Тому учасники поважають противників,плекаючи взаємопоміч та братерство.

Під час проведення гри, усі учасники повинні розмовляти виключно українською мовою (за вийнятком гостей з інших країн,що не володіють українською), бути дисциплінованими та виконувати усі накази керівників. Одним із найголовніших принципів гри є здоровий спосіб життя, тому ніякого тютюну, чи алкоголю.

За дотриманням учасниками правил гри слідкує контролюючий орган – Рада вищих спостерігачів. За тяжке порушення правил (вживання алкоголю, нецензурна лайка, тощо) учасник буде дискваліфікований та прогнаний із табору.

ІСТОРІЯ

2006 рік

z5erAgTcDts

Цього року вперше громадська організація «Національний Альянс» провела теренову військово-патріотичну гру «Звитяга». Таборування відбулося 5-8 травня у Ківерцівському районі на Волині. У заході взяли участь близько 200 молодих людей з різних регіонів України: Волинь, Рівне, Івано-Франківськ, Київ, Черкаси, Умань, Львів, Кривий Ріг, Суми, Одеса. На теренову гру приїхали також вісім представників опозиційних організацій Білорусі. Мета змагання – популяризація здорового способу життя, фізичний та ідеологічний вишкіл молоді, виховання поваги до справжніх героїв – вояків ОУН-УПА, спонукання молоді до активної участі в громадському житті країни шляхом залучення її до молодіжного громадського руху. У результаті напруженої боротьби перемогу здобула сотня «Вовча ліга», якій вдалось до кінця гри зберегти у своєму таборі ворожий прапор.

2007 рік

Zvytjaga_2007-202

Друга Звитяга відбулася з 29 квітня по 2 травня 2007 року у тому ж Ківерцівському районі. В заході взяли участь молоді люди з усієї України: Волинь, Рівне, Остріг , Івано- Франківськ, Київ, Черкаси, Львів, Кривий Ріг , Вінниця. Перемогу здобула сотня «Лісові чорти».

2008 рік

x_01d1639d

Цього року теренова гра відбувалася вже традиційно в травні у лісовому масиві між смт. Цумань та с. Берестяне Волинської області. У таборуванні взяли участь близько 200 учнів та студентів середніх спеціальних та вищих навчальних закладів із Волині, Рівного, Острога, Львова, Житомира, Полтави, Конотопу, Черкас, Івано-Франківська, Києва та Кривого Рогу. Також змагалися у теренівці гості з Білорусії, члени опозиційної громадської організації «Бунт». Усіх учасників було поділено на дві команди «Чорні пси» та «Вовча сотня». Під час запеклих бойових баталій перемогу здобула команда «Вовча сотня».

2009 рік

0012-8

Четверта Звитяга змінила місце прописки і переїхала у лісовий масив між селами Ліс- няки, Рудка та Рудня Старовижівського району Волинської області. На місце таборування прибула молодь з Волині, Львова, Острога, Житомира, Полтави, Черкас, Івано-Фран- ківська, Рівного, Кривого Рогу та Закарпаття. Цього року перемогу святкувала сотня «Чорні пси».

2010 рік

0023-4

Звитяга відбувалася протягом 1-4 травня у лісовому масиві між селами Лісняки, Рудка та Рудня Старовижівського району. На місце табору прибуло близько 300 учнів та студентів середніх спеціальних та вищих навчальних закладів із Києва, Львова, Житомира, Полтави, Черкас, Івано-Франківська, Рівного, Кривого Рогу, Чернігова, багаточисельних містечок Волинської та Рівненської областей. Також у тереновій грі взяли участь члени білоруської організації «Правий Альянс». Переможцем Звитяги-2010 стала команда «Вовча сотня».

2011 рік

0227

Звитяга відбувалася протягом 30 квітня – 03 травня у лісовому масиві між смт. Цумань та с.Берестяне Ківерцівського району. Цього року були обрані і нові сотенні – це друг Звіробій та друг Чорнота. Цьогорічна гра буда дуже цікавою та водночас психологічно напруженою. Протягом «війни» кожна команд відчула себе і переможцем, і переможеним. По закінченню гри кожна сотня лишилась з прапором, але за підрахунками балів пе- ремогу здобула «Чорна Сотня».

2012 рік

8-UppVCb8lk

Теренова гра «Звитяга» відбулася протягом 29 квітня – 2 травня у лісовому масиві між смт. Цумань та с.Берестяне Ківерцівського району. Цього року сотенними були друг Звіробій, який назвав свою команду «Сотня ім.Перця» (Вона отримала назву сотенного армії УПА «Перця», який загинув у бою із військами НКВД в 1954 році саме в цьому лісі.) та «Чорна Сотня», керівником якої був друг Лучник. Боротьба була жорстка та насичена, велика кількість боїв. Прапор переходив з рук в руки, але зрештою перемогу, завдяки своїй хитрості, здобула «Сотня ім.Перця».

2013 рік

0019-9

Цьогоріч Звитяга відбувалась протягом 9-12 травня у лісовому масиві між смт. Цумань та с.Берестяне Ківерцівського району. Участь у теренівці взяли понад дві сотні сміливих та завзятих юнаків і дівчат зі Львова, Луцька, Києва, Рівного, Чернігова, Хмельницького, Тернополя та інших міст України, а також з Білорусі. Новинкою цьогорічної «Звитяги» була «третя сила», яка воювала проти всіх. Впродовж гри було кілька битв, і навіть двобій між сотнями за порушення правил однієї з команд, але в результаті гри сотні обмінялись прапорами. Проте за підрахунками балів перемогу здобула «Сотня ім. Перця».

2014 рік

W5muJdaMBrI

Уже дев’ятий рік поспіль “Звитяга” пройшла у лісовому масиві між смт. Цумань та с. Берестяне Волинської області, де у 1950-1954 роках знаходився Головний командир УПА Василь Кук, полковник УПА Василь Галаса та ряд інших провідних керівників Армії Нескорених. 350 людей з Сум, Луганська, Чернігова, Києва, Рівного, Львова, Дубно, Житомира, Луцька після кількох днів, прожитих у лісі, побачили свою силу та міць, відчули дух побратимства та спробували себе у ролі вояків Української Повстанської Армії. Цьогорічна теренова гра «Звитяга» була присвячена  «Небесній сотні». Після запеклих баталій, перемогу здобула «Сотня імені Перця». Команди провели чотири бої,  які успішно виграли «перці».

2015 рік

IAHF2H_svlE

«Звитяга-2015» проходила з 1 по 4 травня на Волині. Участь у грі взяло 400 юнаків та дівчат з Києва, Чернігова, Луганська, Миколаєва,
Черкас, Львова, Рівного, Дубна, Олександрії, Луцька, Ковеля та інших міст України. Боролися за прапори та берегли «життя» дві команди з новими сотенними – сотні «Чорна січ» – сотенний друг Серпень та «Шабля» – сотенний Сірник.   Так, сотня «Чорна січ» мала білий стяг, а «Шабля» –  червоний. У грі була присутня третя «сила» – «махновці», які мали чорний прапор та відповідного кольору «життя». У цій команді було менше гравців, але вона мала більше прав. «Махновці» заважали або ж допомагали командам «воювати», за певну винагороду. За чотири дні «білі» та «червоні» провели п’ять боїв. Перемогу на тереновій грі «Звитяга-2015» здобула сотня «Шабля» за кількістю «знищених» суперників. Кращі таборовики отримали прапори своїх сотень та квитки на фестиваль «Бандерштат».

2016 рік

«Звитяга-2016» проводилась 6-9 травня у Цуманській пущі Волинської області.
Участь у грі взяли понад 300 юнаків та дівчат із одинадцяти областей України: Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Київської, Чернігівської, Черкаської, Сумської, Луганської та делегація із міста Авдіївка Донецької області.
Гру відвідало багато відомих людей: засновник гри, народний депутат України Ігор Гузь; керівник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту Микола Ляхович; головний поліцейський Рівного, один із попередніх сотенних гри Сергій Мерчук; керівник «Народного контролю», депутат Луцької міської ради, один із перших сотенних теренівки Павло Данильчук.
Перемогла на тереновій грі «Звитяга-2016» сотня «Шабля», здобувши прапор суперника та вирвавши в останню годину гри власний прапор у диверсантів

2017 рік

«Звитяга-2017» На терен приїхали представники молоді із більше, ніж половини областей України: Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Київської, Чернігівської, Черкаської, Луганської, Житомирської, Полтавської, м. Київ, Кіровоградської, Харківської, Вінницької, Хмельницької областей та делегація із міста Авдіївка Донецької області. Загалом у грі взяли участь понад 350 осіб. Цього року владу отримали нові сотенні і проводи. Змагалися між собою дві сотні «Вовча зграя» на чолі із Шостаком Максимом (псевдо «Слон») та «Лісові чорти» із сотенним Романом Битяком (псевдо «Хмара»).Перемогу та два прапора здобула сотня друга «Слона»

2018 рік

На Волині втринадцяте відбулась теренова гра «Звитяга»

На початку гри усіх учасників об’єднали у дві команди – сотні: «Вовча зграя» та «Лісові чорти», кожна з яких мала свій прапор та нарукавні пов’язки, які символізували «життя» у грі. Завдання сотні – здобути прапор команди-суперника та зірвати якнайбільше пов’язок з гравців протилежного табору. «Махновці» – «третя сила» гри – вигадували несподівані маневри, які додавали теренівці динаміки та спонукали команди до активних дій. Впродовж гри прапори переходили від сотень до «махновців» та навпаки, відбувалися «бої» за прапор та змагання, які приносили у скарбничку команд дорогоцінні бали.
У підсумку команди лишились зі своїми прапорами, а переможця було визначено за кількістю здобутих балів у «боях». Відтак, першість у грі здобула сотня «Лісові чорти».
Варто зауважити, що серед учасників «Звитяги» були не тільки гравці з багаторічним досвідом, але й чимало юнаків та дівчат, котрі приїхали на теренівку вперше.

Організатором заходу є ГО «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА та КЗ «Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місті Луцьк»

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Звитяга 2006         Звитяга 2007          Звитяга 2008

Звитяга 2009          Звитяга 2010         Звитяга 2011

Звитяга 2012           Звитяга 2013          Звитяга 2014

Звитяга 2015

Звитяга 2018

Звитяга 2018

ВІДЕО

Звитяга 2007          Звитяга 2009          Звитяга 2010

Звитяга 2011          Звитяга 2013          Звитяга 2014

Звитяга 2015

© Всі права захищені - 2021, НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС
Розробка сайту