Екстремальний туристичний змаг «ДОБРОВОЛЕЦЬ»

Екстремальний туристичний змаг «ДОБРОВОЛЕЦЬ» Екстремальний туристичний змаг «ДОБРОВОЛЕЦЬ» Екстремальний туристичний змаг «ДОБРОВОЛЕЦЬ»
Волинь/Полісся
Зима, лютий

ДОБРОВОЛЕЦЬ – ЦЕ…

ПРОГРАМА

О 8:00 27 лютого 2016 року команди у повному складі і з повним спорядженням вишиковуються для урочистого відкриття змагу і виходу на маршрут. Старт розпочинається в кінці церемонії відкриття. Старт-роздільний.

Командам за контрольний час  потрібно подолати у повному складі маршрут,  відмічаючись на контрольних пунктах (КП). Проходження КП проводиться в довільному порядку протягом визначеного контрольного часу.

Змагання проводяться в двох заліках:

І. З маршрутом протяжністю близько 80-100 кілометрів.

ІІ. З маршрутом в протяжністю близько 40-60 кілометрів.

Контрольний час в обох заліках становить 24 години.

Змаг проходить з урахуванням «Правил проведення пригодницьких перегонів в Україні», прийнятих Українською Асоціацією організаторів пригодницьких перегонів.

На фініші суддівська колегія реєструє проходження командою маршруту та визначає переможців в кожному із заліків.

ПРАВИЛА

Місце команди визначається часом проходження маршруту, а також сумою контрольних пунктів (КП), підтвердженням цьому будуть служити фотографії на КП.

Контрольні пункти (КП) матимуть градацію:

– основні (історичні та культурні пам’ятки) з нарахуванням по 3 бали;

– технічні (інші об’єкти місцевого та природного характеру) з нарахуванням по 1балу.

Перемагає команда,  яка в контрольний час набрала більшу кількість балів. У випадку рівностібільшу кількість основних КП або  показала кращий час.

Розрив між  учасниками команди при прибутті на фініш більше ніж на 5 хв. карається зняттям.

У випадку вимушеного сходження частини учасників команди (мінімальна кількість – 2 чоловіки, але якщо є неповнолітні учасники мінімальна кількість – 3 чоловіки), така команда займає місце нижче команди з повним складом. У випадку не проходження маршруту в межах контрольного часу, команді зараховується результат із сумою балів попередньо взятих КП.

Вимоги до команд

Участь у змазі беруть команди в складі 2-5 осіб віком від 16 років. Учасники яким менше 18 років мають подати письмовий дозвіл від батьків для участі в змаганнях.

Для участі в змаганнях  команда:
–      заповнює та передає на адресу Оргкомітету (до 23 лютого 2016     року) зголошення (взірець додається);
–    забезпечує необхідне спорядження (мінімальний перелік додається);
–    сплачує організаційний внесок. Розмір організаційного внеску становить100 гривень з одного учасника команди.

Надіслане до Оргкомітету зголошення є попередньою згодою всіх учасників команди з умовами перегонів. На місці старту кожний учасник змагу передає Оргкомітету розписку про свою згоду з умовами змагу (копія додається), а також пред’являє оригінали та подає копії:

– документу, що засвідчує дату народження;
– дозвіл від батьків для учасників, яким менше 18 років.

Кожен учасник перегонів несе персональну відповідальність за стан власного здоров’я, відповідність своїх дій ситуації на перегонах, наслідки порушення правил техніки безпеки, а також за якість особистого та командного туристичного і рятувального спорядження.

Підведення підсумків та нагородження переможців

Підведення підсумків змагань відбувається протягом години після завершення контрольного часу, томупротести капітанів команд розглядаються суддівською колегією не пізніше цього часу.

Команди, що посіли 1-ше, 2-ге та 3-тє місця нагороджуються почесними дипломами та цінними призами.

Крім визначення переможців в основних заліках за підсумками змагань проводиться конкурс на краще фото на тему зимового мандрівництва.

ІСТОРІЯ

Зимовий табір “Доброволець”, який традиційно починаючи з 2005 року проводиться на півночі Рівненської області, є чи не найекстремальнішим організаційним таборуванням Національного Альянсу.”Доброволець” носить мандрівний характер і основна його мета полягає не лише у фізичному вишколі його учасників, але й у вихованні шанобливого ставлення до своєї історії та національних героїв, а також ознайомленні з новими сторінками історії національно-визвольної боротьби УПА. Маршрут табору пролягає могилами вояків УПА та місцями битв, які відгриміли тут в 40-50 рр. ХХ століття. За період з 2005 по 2009 рр. в даному таборуванні взяло участь понад 200 юнаків та дівчат з середовища як членів так і прихильників Національного Альянсу.

З 2010 року за ініціативи організаторів табору він переростає у формат туристичних перегонів, які в перший ж рік свого проведення пройшли досить успішно зібравши 15 команд з різних міст України.

2005

IMG_0596

З 11 по 13 лютого на теренах Березнівського району відбувався зимовий патріотичний  мандрівний табір „Доброволець”.

Нелегкий шістдесяти кілометровий маршрут засніженими лісами „Надслучанської Швейцарії” пройшли 50 представників Києва, Рівного, Луцька, Івано-Франківська, Львова, Ужгорода, Чернівців, Вінниці та Кривого Рогу.

 

Дорогу було сплановано так, що таборовики не лише фізично вишколилися та насолодилися чарівною природою заповідного краю, а й  вшанували могили бійців УПА, якими рясно всіяні ліси Волині. До речі, в одній з могил, біля якої зупинялися учасники табору,  поховано близько 300 вояків, вбитих під час відступу після героїчного Гурбинського бою.

Загалом учасники таборування подолали близько 60 км. Снігових завалах,  проходячи села Соснове, Маренин, Губків, Могулянка, Яцковичи та Хотинь, в яких спілкувалися зі ще живими свідками буремних часів визвольних змагань. Місцеві жителі радо зустрічали хлопців та дівчат, діливши з ними не лише спогади а й гарячу  їжу та чай. Ночувала молодь в школах с. Губків та с.Яцковичи, які гостино було для них підготовлено заздалегідь попередженою дирекцією. Під час відпочинку, після денних переходів, учасники табору прослухали ряд лекцій на теми  „Визвольні змагання на теренах Волині”, „Бульба Боровець – знакова постать Української героїки” та „Бої УПА на Волині”.

Незважаючи на втому, після вечері відбувалася імпровізована культурна програма, яка складалася з представлення свого рою (учасників табору було поділено на чотири рої по 10 чоловік плюс Провід та інструктори) та  номерів, які на ходу ставилися ройовиками.

Не  дивлячись на нелегкі погодні умови, сніг лежав вище колін, а температура навіть вдень не піднімалася вище -50С, учасники табори лишилися задоволеними, і в більшості своїй не будучи знайомими до табору, прощалися вже добрими друзям, які пережили разом труднощі доброго зимового вишколу.

2006

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Всеукраїнський мандрівний зимовий табір під назвою «Доброволець-2006» проходив з 24 по 26 лютого на землях Рівненського краю. Близько двадцяти осіб з Луцька, Івано- Франківська, Києва, Рівного та Хмельницького проходили маршрутами вояків УПА, щодня долаючи майже 25-ти кілометрову відстань. Маршрут пролягав через села Соснове, Губків, Мочулянка, Яцьковичі, Хотин і кінцевою ланкою стало Березне.

    Нелегкий шлях, який свого часу проходили повстанці, вперто долали завзяті таборовики. Близько 70       кілометрів ходи снігами лісових стежок при мінусовій температурі варті неабияких вольових зусиль та       патріотичних почуттів. В середньому денний похід тривав з 10-ої ранку до 7 години вечора. Рішучі               мандрівники розшукували могили бійців УПА, щоб пройнятись націоналістичним духом та вшанувати     пам’ять героїв-визволителів. Побачили поховання загиблих, що повертались з бою під Гурбами, могили козаків, які загинули під проводом Северина Наливайка. Бачили хрест поблизу Березного, споруджений раніше представниками «Національного Альянсу». Бували в урочищі Соколині Гори понад Случчю. Хлопці та дівчата ночували в школах, де їх тепло зустрічали місцеві жителі. Селяни захоплено розповідали про події тих років, про Бульбу-Боровця та інших національних героїв. Вечорами, втомлена, але задоволена молодь співала націоналістичні пісні, влаштовувала собі різноманітні розваги, ділилася враженнями, перетворюючись з просто знайомих у справжніх друзів. Таким чином запальні хлопці та дівчата пройшли добрий фізичний вишкіл та збагатилися духовно.

2007

Протягом чотирьох днів, з 15 по 18 лютого, у Березнівському районі Рівненської області, так як і в минулі роки, проходив щорічний зимовий табір-мандрівка «Доброволець-2007». Участь у ньому взяли близько 40 осіб, серед яких члени Національного Альянсу з Луцька, Києва, Івано-Франківська, Житомира, Острога, Рівного та Чернігова, а також братньої організації „Український спротив”.

Маршрут був незмінний та пролягав через села Соснове, Губків, Мочулянка, Яцьковичі, Хотин і кінцевою ланкою стало Березне, тільки відстань учасники долали іншими дорогами та місцями ніж в минулі роки.

Цим нелегким шляхом свого часу проходили вояки Української повстанської армії. Дорогою траплялося чимало поховань, зокрема тих повстанців, що поверталися з бою під Гурбами, а також могили козаків та селян, що загинули під час антипольського повстання під проводом Северина Наливайка. Тут мандрівники спинялися, аби вшанувати пам’ять Героїв.

Добрволець-2007 припав на зміну погоди, повінь затопила поліські болота та ліси. А на другий день мандрівки прийшов на територію Полісся антициклон, який приніс морози до -20 °C. Тож учаснки мандрівки випробували на собі зимове купання в  болоті, і переправи через розлитий Случ, і нічні рейди та невелике блукання в непрохідній поліській пущі.:) В результаті на ночівлю до с.Яцковичі таборовики не потрапили, оминувши ( заблукавши) цей населений пункт та переправившись на лівий берег р.Случ заночували в с.Прислуч.

Близько 80 км ходи лісовими стежками, через сніги та болота при мінусовій температурі варті неабияких вольових зусиль та патріотичних почуттів. Той, хто подолав їх, може по праву пишатися собою і готуватися до наступного «Добровольця».

2008

1-14

З 15 по 17 лютого у Березнівському районі Рівненської області відбувся всеукраїнський екстремальний табір табір «Доброволець-2008», організатором якого виступила ВМГО «Національний Альянс». У таборуванні взяли участь близько 30 членів організації, а також Українського Спротиву та ПЛАСТу з Луцька, Рівного, Житомира, Києва, Тернополя та Березного.

Основними завданнями таборування були фізичний та ідейний вишкіл активістів Національного Альянсу. Провідником табору виступив голова Березнівської організації ВО «Свобода» Володимир Пастушок, який не лише провадив табір складним маршрутом, але і в хвилини відпочинку радував таборовиків повстанською піснею.

Програма табору складалася з кількох етапів. Спочатку таборовики прибули до села Бистричі, де власне і розпочалося таборування. Потім активісти відправилися до села Немілля, після чого альянсівці попрямували до так званої Долини валунів, унікальної природної пам’ятки, походження якої і досі не встановлено. Також активісти відвідали українське кладовище, де поховані українці, вбиті польськими та німецькими військами 30 травня 1943 року. Активісти вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Наступним пунктом мандрівки стало село Вілля, де встановлено хрест у пам’ять про українців-жителів цього села, загиблих у роки німецької та польської окупацій. Саме тут відулося офіційне відкриття табору.

Наступного дня таборовики подолали шлях до села Стара Гута, також знищеного у роки Другої світової війни німцями. На цих теренах відбувався великий бій вояків УПА проти польських та радянськиї окупантів, коли 900 упівців протистояли більше ніж 2000 окупантів. Цей бій також зачепив село Мочулянка, де встановлено пам’ятний знак тим полоненим упівцям, котрих було закатовано у цьому селі у польській тюрмі.

Третього дня активісти вирушили через Соколині гори до села Губків, де знаходяться руїни фортеці, побудованої у 16-му сторіччі. Активісти також відвідали відбудовану церкву, що була спалена поляками. У ній загинуло близько 200 українців. Тепер на стіні церкви висить меморіальна дошка, що нагадує про загиблих. Завершальною точкою маршруту альянсівців стало джерело, яке за народними легендами має цілющу дію. Всього за три дні активісти подолали близько 55 км.

Закриття табору відбулося у зруйнованій фортеці, де були підбиті підсумки таборування та визначення найкращих таборовиків.

2009

photo_0403200900300302736300

Протягом 19 – 22 лютого на території рівненського Полісся відбувався всеукраїнський молодіжний вишкільний мандрівний табір „Доброволець – 2009” імені Клима Савура.

В екстремальній зимовій мандрівці взяли участь 20 юнаків із Луцька, Рівного, Острога, Березного Рівненської області, Тернополя, Шумська Тернопільської області, Кіровограду та Івано-Франківська. Маршрут переважно пролягав через Березнівський та Сарненський райони Рівненщини.

Табір розпочався у селі Михалин, що знаходиться за 17 км на північний схід від міста Березне. У далекому 1944 році біля цього селища відбувся бій декількох куренів УПА з військами НКВС. Після відкриття таборування молодики попрямували 12 км на північ до Рудні-Бобровської, де колись була польська колонія.

Наступного дня мандрівка пролягала кілометрами заболочених берегів річки Бобер. Таким чином, юнакам вдалось відвідати декілька обелісків, де поховані поляки колоній Рудня-Лінчинська, Рудня-Князівська та село Лінчин, у якому в 1943 році німці спалили 300 хат і вбили 70 українців. Жителі цієї місцевості через допомогу радянським партизанам стали жертвами німецької каральної акції.

Третього таборового дня маршрут проходив долинами річок Бобер і Случ через хутір Бердуха, де знаходиться могила українських повстанців, і село Князівка, у якому активісти натрапили на два напівзруйновані польські доти.

Кінцевою точкою мандрівки стало село Богуші, на цвинтарі якого знаходиться братська могила, де поховано 36 членів юнацтва ОУН, котрі загинули у бою з більшовицько-польською партизанкою 8 березня 1943 року. А 9 березня того ж року совєтами тут було спалено значну частину села та знищено 100 українців.

Протягом табору молодим екстремалам вдалося подолати загалом близько 50 км.

Важливо, що цьогорічний Доброволець носить наймення одного із засновників Української Повстанської Армії, командира УПА – Північ Клима Савура (справжнє ім’я – Дмитро Клячківський).

2010

Протягом 27-28 лютого на території Березнівського району Рівненської області проходив туристичний змаг «Стежками Героїв «Доброволець-2010» імені Клима Савура

Мандрівні змагання організовувала Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національний Альянс» спільно зі Станицею Рівне Пласту – Національної скаутської організації України.

Участь у змазі, який проходив у форматі пригодницьких перегонів, брали студенти, професійні туристи, громадські активісти Національного Альянсу, Пласту, Спілки Української молоді, ОУМ «Спадщина» зі Львова, Луцька, Києва, Рівного, Івано-Франківщини, Херсонщини тощо, що сформували 16 команд, кожна з яких кількісно складалась із 3-5 осіб віком від 18 років. Загалом до фінішної точки дібралось 13 команд. Після урочистого відкриття змагу 27 лютого мандрівники у повному спорядженні стартували о 8:30 із хутора Хотинь. Маршрут пролягав місцями бойової слави українських повстанців. Закриття туристичного змагу «Стежками Героїв «Доброволець-2010» відбулось наступного дня на руїнах Губківського замку, який у минулому вважався найнеприступнішим на території Великої Волині.

Згідно з програмою змагу, командам у повному складі за контрольний час (30 годин) потрібно було подолати маршрут протяжністю близько 50 кілометрів, відмічаючись на контрольних пунктах (КП). Місце команди у підсумку змагань визначалося за сумою штрафів та часу проходження маршруту, а також контрольних пунктів (КП), підтвердженням чого служили фотографії на КП.

У запеклій боротьбі призерами змагань стали команди з міста Луцька «Вовки» (1 місце), «Вовки ВНУ» (2 місце), «Адреналін МЦТСК» (3 місце). Переможці, окрім сувенірної продукції та кубку, як подарунок отримали грошові сертифікати на придбання туристичного спорядження від магазину «Анамандрія» (м. Луцьк), тож за отриманням призів не потрібно буде далеко їхати.

Протягом останніх 5-ти років Доброволець вважався мандрівним табором. Цьогоріч організатори зимового вишколу переформатували його у змагання, що надало йому більше цікавості та колориту, адже це чи не єдиний захід подібного формату, який відбувається взимку та й ще на теренах глухого Полісся. Разом із тим такий захід привернув значно більшу увагу молоді, адже у ньому загалом взяли участь близько 70 осіб із різних регіонів України

Фінішний протокол команд-учасниць туристичного змагу «Стежками героїв «Доброволець» імені Клима Савура»

2011

y_a7a105dc

Протягом 26-27 лютого на території Березнівського району Рівненської області проходив туристичний змаг «Стежками Героїв «Доброволець-2011» імені Клима Савура

Цьогоріч до основних організаторів змагань – Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національний Альянс» долучилась Рівненська обласна організація Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».

У змаганні взяли участь близько 40 екстремалів, що представляли 9 команд із різних куточків України. А саме: Луцьк, Львів, Чернігів, Чернівці, Хмельницький, Радивилів.

Цьогоріч умови проведення змагу дещо ускладнили – змагання відбувалося нон-стоп, тобто команди-учасники могли йти і в ночі. Крім того погодні умови та маршрут теж був складнішими. Можливо саме це вплинуло на результат і чотири команди зійшли з дистанції. Натомість серед інших екстремалі боротьба велася буквально за кожну секунду. Неочікувано цього року перемогу здобула команда «Меридіан» (м. Луцьк), яка до старту не була серед фаворитів змагань. Луцькі хлопці віднайшли усі 15 контрольних точок та змогли перегнати команди іменитих професійних туристів.

2012

photo_0612201219331684219700

Протягом 25-26 лютого на території Березнівського району Рівненської області проходив туристичний змаг «Стежками Героїв «Доброволець-2012» імені Клима Савура

На старт змагань в селі Велике Поле з’явилось 18 команд із 20 зареєстрованих. Ще одна команда – «Ривок» приймала участь поза заліком, так як не виконала всіх організаційних умов.

 

Серед команд-учасниць були, в основному, представники заходу України: Луцька, Рівного, Тернополя, Львова, Івано-Франківська. Хоча були й представники Сімферополя, Києва, Чернігова та Кіровограда.

Загальна протяжність маршруту була близько 80 км. Учасники мали відмітитися на 26 контрольних пунктах. Складність проходження маршруту була зумовлена не лише рельєфом місцевості, але й погодніми умовами. Температура повітря  постійно трималася вище нуля і тому сніговий покрив перетворився на місиво з мокрого снігу, що уповільнювало просування команд.

2013

2

23-24 лютого  вже традиційно в Березнівському районі, Рівненська області відбулися туристичні змагання «Стежками Героїв «Доброволець» імені Клима Савура». Цьогоріч для участі в змаганнях зареєструвалося 23 команди, це більше ніж минулого року. Проте на старт з’явилося менше – лише 19. У зв’язку із хворобою учасників, три команди прибули у неповному складі.

Тому одна із них – “Азимут” вийшла на маршрут поза заліком, тобто не могла претендувати на призові місця. Дві інші команди «Тиранія» та «Сіль» об’єдналися в одну (“Тиранія”) і були допущенні до змагань. Таким чином за перемогу та кубок «Добровольця» змагалися 17 команд.

Цьогоріч на змаганнях було складено два маршрути різної категорії складності. У першій (вищій) категорії складності, де було необхідно подолати маршрут понад 90 км, зареєструвалося 14 команд. У другій (нижчій), де маршрут склав понад 55 км, між собою змагалися три команди.

Із сімнадцяти команд, які прийняли участь у змаганнях, до фінішу дійшли лише вісім, решта – зійшли із маршруту.

2014

Змагання скасовані через війну на сході України.

2015

10

28 лютого – 1 березня на Рівненщині відбулися п’яті щорічні екстремальні туристичні змагання«Стежками Героїв «Доброволець-2015», які проходили у пам’ять про загиблих Героїв 35 сотні самооборони «Волинська Січ».

Участь у перегонах взяло 16 команд – 48 «добровольців», серед яких як і професійні туристи, так і початківці з Києва, Чернігова, Білої Церкви, Острога, Львова, Івано-Франківська, Долини, Рівного, Луцька, Ковеля, Володимира-Волинського, Костополя.

Перед стартом командам пропонувалося обрати маршрут категорії складності. Відтак, 3 команди зголосилися на 80 кілометрову дистанцію, а 13 команд на легшу категорію – 50 кілометровий маршрут. Учасники мали 24 години, щоб відмітитися на усіх контрольних пунктах та успішно прийти на фініш. До слова, контрольні пункти поділялися на історичні (пам’ятні знаки та могили борців за волю України часів І та ІІ світових воєн) та технічні (дерева, ДОТи, інформаційні щити та ін), відповідно ці КП і оцінювалися за різною шкалою балів.

Складний болотистий маршрут, орієнтування у дикій пущі та спортивний азарт примусили учасників рухатися фактично без відпочинку та вночі. Та все ж за 9 годин 32 хвилини першими дісталися фінішу команда «100хід» з Луцька, яка боролася у другій категорії складності. Взявши усі КП за 9 годин 57 хвилин посіла друге місце у другій категорії команда зі Львова «Олені». Команда «Єті» (Остріг-Київ) прийшла третя, подолавши маршрут у 50 кілометрів за 10 годин 2 хвилини.

У першій категорії складності (80 кілометрова дистанція) посіла третє місце команда з Луцька «Тиранозаврики» взявши лише 9 КП за 14 годин 32 хвилини. Друге місце у команди «Сильний Чернігів», яка за 22 години 42 хвилини взяла 12 контрольних пунктів.
Команда «Cannondale» з Луцька впоралася з усіма 23 КП, пройшовши 80 кілометровий маршрут за 17 годин 32 хвилин, – перемогла у екстремальних змаганнях «Доброволець-2015» у першій категорії складності.

2016

10

40 команд, 124 учасники, контрольний час – 24 години, дистанція 60-100 кілометрів, історичні точки, – таким запам’ятається шостий зимовий екстремальний змаг «Стежками героїв «Доброволець-2016». Традиційні туристичні перегони по орієнтуванню пройшли вперше на Волині у Цуманських лісах 27-28 лютого. Відбулися змагання на честь загиблих на Майдані героїв 35 сотні Самооборони «Волинська січ». Нелегкий 60 та 100 кілометровий маршрут пролягав болотистими лісами урочища «Чортове болото», «Березина» та поліськими селами: Берестяне, Липне, Холоневичі, Знамирівка, Малий Стидин.

На довгу дистанцію зареєструвалося 17 команд, а у короткій змагалися 23 команди.Із 40 команд до фінішу дійшли 26, але 2 команди не вклалися у контрольний час, решта 14 зійшли із маршруту. Відтак, у запеклій боротьбі призерами змагань стали: І категорія складності:1 місце – Raramuri (Володимир-Волинський-Черкаси), 2 місце – Білі ходаки (Луцьк-Луганськ), 3 місце – Атака (Луцьк). ІІ категорія складності: 1 місце – 100хід (Луцьк), 2 місце – Drapieżniki (Луцьк), ТіХтоПройшлиКрізьЛіси (Луцьк-Кузнецовськ), 3 місце – Єті (Острог – Київ). Переможці, окрім сувенірної продукції та кубку, у подарунок отримали грошові сертифікати на придбання туристичного спорядження, квитки на фестиваль «Бандерштат», книжки від Українського інституту національної пам’яті.

2017

10

25-26 лютого на межі Волинської та Рівненської областей пройшли VII Екстремальні туристичні змагання «Доброволець-2017», присвячені загиблим Героям 35 сотні Самооборони Майдану «Волинська Січ». Цього року патріотичний змаг зібрав рекордну кількість учасників – 185 сміливців з різних куточків України: Луцька, Рівного, Чернігова, Черкас, Миколаєва, Донецька, Одеси, Львова, Володимира-Волинського, Києва, Білої Церкви, Житомира, Бердичева, Кропивницького, Вараша, Ковеля, Хмельницького, Дубна. Зауважимо, що серед учасників, окрім професійних туристів та спортсменів, були бійці АТО, патрульні поліцейські, депутати місцевих рад, представники громадських організацій.

Шлях «Добровольця» пролягав історичними місцями на території Національного парку «Цуманська пуща». Контрольними пунктами були могили та пам’ятні знаки УПА в селах Деражне, Бичаль, Цумань, Дюксин, Жобрин та Оржів. Також команди побували біля Клеванського замку та побачили грандіозний природний грот над закинутою залізницею – так званий «Тунель кохання».

Так, складний маршрут, протяжністю 100 кілометрів, виявило бажання подолати 15 команд (41 учасник). На коротку дистанцію 60 кілометрів зареєструвалося 50 команд (144 учасники). Змагання тривали у режимі нон-стоп, протягом 24 годин. Попри погодні умови та складний маршрут лише 8 команд зійшли з дистанції. Натомість серед інших екстремалів боротьба велася буквально за кожну секунду. Тож у другій категорії складності перемогу здобула команда з Луцька «Volyn-0», яка пробігла маршрут за 7 годин та 9 хвилин. На 1 хвилину пізніше фінішували лучани «1000 і 1 крок». Третіми на дистанцію прийшла теж команда з Луцька «ОК Wolf» за 7 годин 32 хвилин. Стокілометрівку за 21 годину здолали минулорічні переможці «Raramuri» (Володимир-Волинський – Черкаси). За 21 годину 57 хвилин підкорили маршрут екстремали «Ноги в руки і бігом» (Луцьк-Миколаїв). Третіми призерами у першій категорії стала команда з Луцька «100хід».

2018

Восьмі за ліком туристичні змагання «Доброволець» відбулися 24-25 лютого 2018 року на території Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща». Старт та фініш був у селі Дерно.

<!– more –>

«Доброволець» -це командні перегони, які відбуваються у зимових екстремальних умовах та   з  метою вшанування геройського чину всіх борців за незалежність України.  За 24 години учасникам  потрібно було подолати маршрут від 20 до 100 кілометрів та знайти усі контрольні пункти: історичні (ті, які мають ідеологічну цінність) та технічні (природні об’єкти).

Пройти тест на витривалість зголосилося 87 команд, 250 «добровольців» з усіх куточків України. Географія учасників:  Луцьк, Київ, Біла Церква,  Чернігів, Черкаси, Чернівці, Миколаїв, Житомир, Запоріжжя, Львів, Кропивницький, Івано-Франківськ, Кривий ріг, Вінниця, Тернопіль, Рівне, Костопіль, Вараш, Бердичів, Нікополь, Хрустальне.

Маршрут  пролягав через села Клубочин, Мощаниця та Городище. Зосереджувалися історичні точки і у древньому селі Олика. На дистанціях були унікальні ботанічні пам’ятки, меморіальні хрести та втрачене місто Трохимбрід.  Зокрема однією з історичних контрольних пунктів була могила Героя Небесної сотні. Учасник Революції Гідності 21-річний Іван Тарасюк загинув 20 лютого 2014 року від пострілу снайпера…  Уже четвертий рік змагання присвячуються 35 сотні самооборони Майдану «Волинська Січ».

Окрім фізичного випробування серйозних труднощів для подолання маршруту завдала морозна погода. Температура повітря постійно трималася нижче нуля, а вночі досягала до -15 . Тож пройти дистанцію вдалося не усім: 17 команд зійшли з дистанції, а 7 йшли поза заліком, позаяк фінішували не у повному складі.

Загалом найскладнішу дистанцію та 33 контрольні пункти підкорювало 19 команд (51 учасник). Так, до фінішу за 16 годин 53 хвилини першими дісталася команда з Луцька «Zver’yO» (Віктор Вітюк та Марчук Андрій). У 2017 році у них було перше місце на середній дистанції. Другими у цьому заліку стала команда OC Wolf (Мельник Тарас та Віталій Петришин). Їхній результат – 18 годин 3 хвилини. Слідом за ними прибула команда «Ноги в руки і бігом» (Луцьк – Миколаїв). Молодий Віталій та Нечипорук Максим здолали дистанцію «Добровольця» за 18 годин 6 хвилин. Минулого року у команди було друге місце у цій категорії.

Найбільше команд змагалося у другій категорії складності (40-60 кілометрів) , а саме 49 (151 учасник). «Добровольцям» потрібно було відмітитись на 21 контрольному пункті. Першими дісталися фінішу команда «Вовки-1» з Луцька. Ірина Войтович та Микола Гейне подолали маршрут за 9 годин 6 хвилин. Микола Луценко та Анна Опанасюк з черкаської команди «Перший дубль» посіли друге місце. Їхній результат  – 10 годин 36 хвилин. Третє місце – у команди CityRun (OKSO Ravlyky). Роман Мельник, Валерій Овдійчук та Василь Кондрачук з Оржева Рівненської області подолали маршрут за 10 годин 43 хвилини.

На коротку дистанцію (20 кілометрів) зареєструвалося 19 команд (49 учасників). На цьому маршруті потрібно було відшукати 14 контрольних пунктів. Щоб здобути перемогу у III категорії командам знадобилося всього лиш кілька годин. Перше місце посіла збірна команда з Києва та Черкас «Сапаюнавсігроші». Микола Тищенко та Артем Слотін подолали маршрут за 2 години 56 хвилин. Друге місце – у луцької команди «Гарда». Це учасники клубу бойових мистецтв із однойменною назвою. Для Олександра Теребухи, Івана Сильмана та Олександра Устимовича двадцятикілометрівка далася за 3 години 35 хвилин. На одну хвилину пізніше фінішували лучани Юрій Моклиця та Ірина Бегаль  з команди «ТіХтоПройшлиКрізьЛіси». Вони посіли третє почесне місце.

Призери змагань отримали сертифікати на суму 30 тисяч гривень, книги від Українського інституту національної пам’яті, календарі художника Юрія Журавля.

Головним організатором змагу є громадська організація «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс» та Павло Данильчук. Партнери – туристичний клуб «Антар», Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща», КЗ «Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Луцьк», ГО «Волинська фундація», Дернівська сільська рада.

Спонсори – туристичний магазин «Миклухо-Маклай», компанія Gorgany, магазин «Їдло», магазин зброї та військового спорядження «ШТУРМ», інтернет-магазин «Karimat.com», книгарня «Є», рекламна агенція «CityRun» та будівельна компанія «Інвестор».

Висловлюємо подяку усім учасникам, партнерам та спонсорам, а також: директору департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Івану Мирці, Андрію Разумовському, фотографу Роману Сардаку, відеооператору Дмитру Помяновському, учаснику ТК «ANTAR» Юрію Буденко, працівникам Ківерцівського національного парку «Цуманська пуща», колективу Дернівської ЗОШ, активісту Олегу Бондаруку, членам «Національного Альянсу», учаснику змагань Богдану Солодусі, інтернет-виданням «ВолиньPost» та «ПЕРШИЙ».

[cs_video column_size=”1/2″ video_url=”https://www.youtube.com/watch?v=_bKtwCQNwFE” video_width=”500″ video_height=”250″][/cs_video]

 

ФОТО

Доброволець 2005            Доброволець 2006          Доброволець 2008
Доброволець 2009             Доброволець 2010         Доброволець 2011
Доброволець 2012              Доброволець 2013         Доброволець 2015

ВІДЕО

                    Доброволець 2013                Доброволець 2015

© Всі права захищені - 2021, НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС
Розробка сайту