Інформцентр

29.08.10
НА-Волинь: У Ківерцях члени Альянсу відзначали День Незалежності по-націоналістичному
29.08.10
НА-Волинь: На День Незалежності в місті Дубно члени Альянсу влаштували патріотичний боді-арт
23.08.10
НА-Волинь: Відбувся квест до 925-річчя Луцька
16.08.10
НА-Волинь: На Волині відкрили пам’ятник загиблим героям УПА
05.08.10
Майя Москвич: « Законодавчий дебілізм Партії Регіонів до добра не приведе»

Блоги

04.09.10 Дмитро Сінченко
"Готуй сани з літа..." або як вирішити проблеми теплопостачання в системі житлово-комунального господарства
26.08.10 Костянтин Речков
Диверсія у червоні тили... (1)
24.08.10 Костянтин Речков
З Днем Незалежності, Україно!
22.08.10 Надія Красножон
Увага! В Запоріжжі забороняють святкувати День Незалежності України!!!
18.08.10 None Smilodon
Оптимістичне

Права блогосфера

31.07.10
Олена Білозерська: Не закликайте вбити Януковича, не підставляйте блогосферу
28.07.10
switluy-spogad: В Івано-Франківську націоналісти провели мітинг : «Ні русскаму міру на території України»
12.07.10
polar_bird: Україна для людиноподібних

Права Європа

10.07.10
Барт де Вевер: нове обличчя фламандського націоналізму!
10.07.10
Перед виборами в Латвії об'єдналися націоналісти
27.06.10
У Кишиневі встановили камінь «У пам'ять жертв радянської окупації»

Вхід користувачів

Комунікація

Архів : 20 Січень 2010 год

Головна » Новини

“Народна війна” як опір більшовицькій окупації

11:16

Захід приурочений до річниці “Дня Злуки” Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Еспозиція підготовлена Київською міською організацією Всеукраїнського товариства “Меморіал” імені Василя Стуса за сприяння Галузевого державного архіву Служби безпеки України. Виставка охоплює історію визвольного руху 1917-1932 рр. та демонструє опір українського народу радянській окупації. Представлені основні історичні віхи та події згаданого періоду: зародження і створення Української держави, прихід та становлення окупаційної комуністичної влади з усіма її незмінними атрибутами: злочинами, репресіями, нищенням культури та духовності українського народу. Експозиція грунтується на матеріалах та документах, які були віднайдені в центральних державних і обласних архівах України та 18 регіональних архівах Служби безпеки України. Усього було зібрано та оцифровано понад 50 тисяч документів відповідної тематики.

У “Музеї совєтської окупації” виставка “Народна війна” буде постійно діючою. Ознайомитися з нею можна щоденно з 10-ї до 18-ї години, крім неділі та понеділка.

Націоналістичний портал

Архів поета УПА Марка Боєслава виявили на Прикарпатті

11:04

Про це на прес-конференції в Івано-Франківську повідомив краєзнавець, депутат Івано-Франківської обласної ради Зіновій БОЙЧУК. За його словами, пошуком і розкопками артефакту займався він разом із правнуком поета Михайлом ЛІЩИНСЬКИМ.

З.БОЙЧУК зауважив, що цікавинкою є те, що бідон, в якому зберігалися документи у землі, був накритий звичайною учнівською картою Російської Федерації. На його думку, найцікавішою знахідкою є "Збірник ідеологічно-вишкільних матеріалів" з власноручними виправленнями повстанця і поета М.Боєслава, який був методичним посібником для пропагандистів підпілля ОУН-УПА. Також у бідоні збережена особова слідча справа чоловіка з Рожнятівського району, датована 1948 роком. "Проте, цілком зрозуміти знахідку не вдалося, бо в архіві є багато зашифрованих матеріалів, - зауважив З.БОЙЧУК. – Тому для їх розшифровки доведеться залучати спецслужби".

Водночас він переконаний, що є ще дуже багато важливих документів у людей "на руках".

У прес-конференції також взяли участь правнук письменника М.ЛІЩИНСЬКИЙ та начальник управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир ФЕДОРАК, які повідомили, що сьогодні З.БОЙЧУК працює на документальною стрічкою "Сталеві строфи Марка Боєслава". Фільм зніматиметься на основі знайдених творів автора та фактів з його життя. Презентувати стрічку мають намір уже в квітні цього року, яка складатиметься із 6 серій.

Довідка 

Дяченко Михайло (псевдоніми "Гомін", "Марко Боєслав") народився 25 березня 1910 року в селі Боднарів Калуського району Івано-Франківської області. Помер 1952 року. Навчався у Станиславівській гімназії та на факультеті права Львівського університету. Член ОУН. Політв’язень польських тюрем (1934-1935, 1937-1939). Працівник осередку пропаганди Карпатського краю (1945-1950), крайовий референт пропаганди УПА (1950-1952). Нагороджений Срібним Хрестом заслуги (1948).

Відомий повстанський письменник та поет діяв під псевдонімом "Марко Боєслав".

Націоналістичний портал

Медведєв ввів посаду відповідального за ситуацію на Кавказі

10:55

Як повідомили у прес-службі Кремля, Президент РФ Дмитро Медвєдєвприйняв рішення про створення Північно-Кавказького федерального округу (ПКФО). На посаду повноважного представника Президента РФ в окрузі і водночас заступника голови уряду Росії призначено Олександра Хлопоніна.

Під час зустрічі з А.Хлопоніним Президент Росії наголосив, що проблеми Кавказу - безробіття, злочинність на економічному грунті, клановість, хабарництво – неможливо вирішити лише правоохоронними методами, необхідна перш за все економічна модернізація.

До Північно-Кавказького федерального округу РФ ввійшли Республіка Дагестан, Республіка Інгушетія, Кабардино-Балкарська Республіка, Карачаєво-Черкеська Республіка, Республіка Північна Осетія–Аланія, Чеченська Республіка і Ставропольський край з центром федерального округу в П‘ятигорську.

УНІАН

Сейм Литви зобов’язав уряд вимагати в РФ компенсації за агресію СССР в січні 1991 року

10:51

За проект резолюції "Про компенсації сім'ям загиблих і пораненим 13 січня 1991 року", ініціатором якого виступив парламентар від партії Союз вітчизни - Християнські демократи Литви Рітас Купчинськас, проголосували 65 депутата. Лише один народний обранець утримався.

У документі, адресованому російському уряду, пропонується приступити до вирішення питання компенсацій і закрити його до січня 2011 року, коли в Литві відзначатимуть 20-у річницю трагічних подій.

Передумовою для виплати компенсацій, на думку литовських парламентарів, є "здійснена 11–13 січня 1991 року збройними силами СССР агресія проти незалежної Литовської держави і її жителів".

Оскільки 29 липня 1991 року Договором про основи міждержавних відносин Росія визнала незалежність Литовської Республіки з 11 березня 1990 року, той напад 11–13 січня 1991 року розцінюється обома країнами як агресія проти суверенної Литовської держави" - стверджується в резолюції.

У тексті резолюції також наголошується, що в результаті дій влади і армії СССР були вбиті і важко поранені багато беззбройних захисників свободи, громадян Литви.

При цьому підкреслюється, що, "оскільки 29 липня 1991 року Договором про основи міждержавних відносин Росія визнала незалежність Литовської Республіки з 11 березня 1990 року, той напад 11–13 січня 1991 року розцінюється обома країнами як агресія проти суверенної Литовської держави".

Депутатам Сейму Литви вже пропонували розглянути подібний документ в 2007 році, проте тоді більшість парламентарів проголосували проти. Зараз владу в Литві мають не соціал-демократи, а коаліція з чотирьох партій, і проект резолюції схвалили без особливих проблем.

Нагадаємо, після того, як парламент Литви оголосив про відновлення незалежності, центральна влада СССР оголосила це рішення таким, що суперечить конституції. У січні 1991 року в Литві почалися акції протесту, після чого в республіку були перекинуті бійці спецпідрозділів, частини ВДВ, які зайняли ряд стратегічних об'єктів.

У ніч з 12 на 13 січня колона радянської бронетехніки попрямувала в центр Вільнюса. При штурмі телевізійної башти загинуло 14 беззбройних людей, понад 600 було поранено. На згадку про ті події 13 січня відзначається в Литві як День захисників свободи.

Як повідомлялося, у 2007 році урядова комісія Литви підрахувала, що республіка повинна добиватися від РФ як правонаступниці СССР відшкодування збитку в розмірі млрд.

Український Погляд

У Тернополі вшанували пам'ять оунівця Ярослава Стецька

10:47

Як повідомили у прес-службі Тернопільської ОДА, присутні вшанували пам’ять про великого патріота України, побратима Степана Бандери Ярослава Стецька хвилиною мовчання, на славу про нього заспівали гімн України.

Ярослав Стецько народився 19 січня 1912 р. в Тернополі в священичій сім’ї о.Семена і Теодозії з Чубатих.

З 1932 р. Ярослав Стецько вже був членом Крайової екзекутиви ОУН, ідеологічним референтом і редактором підпільних націоналістичних видань.

За революційну діяльність зазнав репресій з боку польських окупантів, які 1934 р. засудили його до 5 років ув’язнення. Звільнений 1937 р. за загальною амністією. У січні 1938 р. засновник УВО та ОУН полковник Євген Коновалець доручив Я. Стецькові підготувати черговий Збір ОУН і 1939 р. він бере участь у Римському конгресі ОУН.

У лютому 1940 р. Ярослав Стецько був співініціатором створення у Кракові Революційного Проводу ОУН-Б, а на II Великому зборі ОУН-Б у квітні того ж року в Кракові Я. Стецька обрано заступником провідника ОУН-Б Степана Бандери.

З вибухом німецько-російської війни Я. Стецько, пробившись із групою однодумців одразу за фронтовою лінією до Львова, скликає Національні збори, які 30 червня 1941 р. проголосили Акт проголошення Української Держави й обрали Я.Стецька прем’єром Українського Державного Правління.

За відмову на ультимативну вимогу Гітлера відкликати Акт відновлення Української Держави Я. Стецька заарештували і відправили до концтабору Заксенхаузен, де він до вересня 1944 р. перебував у бункері смерті. Після звільнення, утікши з-під нагляду гестапо, Я. Стецько в дорозі до американської окупаційної зони був тяжко поранений.

У 1945 р. крайова конференція ОУН-Б обирає Я. Стецька членом бюро Проводу ОУН, до якого належали ще Степан Бандера й генерал Роман Шухевич. У 1946 р. Ярослав Стецько очолив Антибільшовицький блок народів (АБН), президентом якого був до кінця свого життя.

Після війни він розгорнув широку діяльність на всесвітній антикомуністичній арені. Найпомітнішими успіхами у міжнародній службі Ярослава Стецька у справі визволення України є, між іншим, підписання домовлення з Китайською антикомуністичною лігою на Формозі про співпрацю і створення в Тайпеї місії АБН (1957-1960 рр.) і згодом – до 1971 р. – представництва АБН, активна участь у підготовці й заснуванні в 1970 р. в Токіо "Світової антикомуністичної ліги", в якій Я. Стецько був постійним членом екзекутиви; з ініціативи Я. Стецька постала також Європейська рада свободи, яка обрала його довічним членом почесної президії ЄРС. У 1968 році Ярослава Стецька обрано головою Проводу революційної ОУН-Б, яку очолював до кінця свого життя.

Помер Ярослав Стецько 5 липня 1986 р. в Мюнхені, де його й поховано.

ZAXID.NET

Ющенко перетворив Україну з безнадійного місця на країну з надіями на демократію, – «Таймс»

10:12

Газета пише: "Віктор Ющенко, президент України, термін якого закінчується, отримав серйозну поразку на виборах. Проте (...) історія має оцінити його достойно. Попри політичні та економічні негаразди останніх п’яти років, Україна за його президентства перетворилася з чергового пострадянського безнадійного місця на країну з реальними надіями бути успішним демократичним громадянським суспільством".

Газета пише, що для наочної демонстрації того, як вплинула на політичний вибір в Україні Помаранчева революція, досить глянути на сусідні Росію і Білорусь.

Попри політичні та економічні негаразди останніх п’яти років, Україна за його президентства перетворилася з чергового пострадянського безнадійного місця на країну з реальними надіями бути успішним демократичним громадянським суспільством.

Газета пише: "Виборці мали справжній вибір кандидатів, які відображували повний спектр політичних позицій. Кампанії велися без страху, що правлячий режим пошле спецназ розігнати мітинги та заарештувати опозиційних активістів", і перераховує інші переваги того, як пройшов перший тур виборів.

"Країна має великі проблеми, включно з корупцією, – пише "Таймс", – але люди можуть вільно говорити, і зник страх, який паралізує громадське життя в інших пострадянських республіках".

А діловий часопис "Файненшл Таймс" уже намагається спрогнозувати, якими будуть стосунки з бізнесом можливого наступного президента.

В інтерв’ю з ФТ лідер опозиції Віктор Янукович сказав, що представлятиме усіх українців, але великий бізнес є гарним партнером держави. Проте він не сказав, чи дотримається попередніх обіцянок визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії – грузинських територій, незалежність яких визнала Росія.

ZIK

 За попередній день     Все за місяць     За наступний день

Думки читачів

Немає коментарів. Ваш коментар буде першим.








 

Архів новин

Колонка лідера

Герої та зрадники водночас… Минулого року один з керівників видавництва "Літопис УПА" Микола Посівнич подарував мені декілька томів цього видання. За цей час...

дивитись усе »

Анонси

Кінополиця

Музфронт

Промоція

Фотоальбом

Відео

БАНДЕРШТАТ-2010

все відео »

Наша кнопка

Друзі

Новини України