Історія

Зародження

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національний Альянс» була створена 29 січня 2005 року та об’єднала навколо себе активістів Помаранчевої революції і національно свідому молодь з багатьох регіонів України.

Дата створення організації збіглася з 87 річницею бою під Крутами, тому члени Національного Альянсу вважають за святий обов’язок створити таку Україну, за яку віддали своє життя крутянці у 1918 році.

Нова організація поставила перед собою нелегке завдання — плекання нового покоління української еліти для розбудови Української національної держави, шляхом впровадження в життя ефективної системи національно-патріотичного виховання.

2005 р.

Організація розпочала свою активну роботу відразу після З’їзду, який відбувся у Києві в січні.

Найбільшого резонансу набула кампанія на знак протесту диктаторському режиму Лукашенка «Свободу Білорусі!». Представники Національного Альянсу взяли участь у мітингу «Чорнобильський шлях» у Мінську, на якому було затримано 5 членів організації.

У квітні цього року ВМГО «Національний Альянс» та білоруська опозиційна організація «Молодий Фронт» підписали угоду про співпрацю.

Було започатковано два вишкільні табори: зимовий мандрівний «Доброволець» та літній стаціонарний «Легіонер».

Розпочато міжнародну програму «Пам’ять без кордонів», в рамках якої члени НА впорядковували могили вояків армії УНР на території Республіки Польща.

У багатьох містах України силами НА було проведено всеукраїнські кампанії «Що таке хохлізм?» та «Зупинимо рекламу смерті».

Засновані та введені у дію веб-сайт організації www.nation.org.ua та газета «Правий Поступ».

Перший логотип Національного Альянсу – палаючий смолоскип

Члени НА на мітингу «Чорнобильський шлях» у Мінську

Впорядковування могил вояків армії УНР на території Республіки Польща в рамках кампанії «Пам’ять без кордонів»

2006 р.

Національний Альянс започатковує традицію зустрічати Новий рік по-націоналістичному в Карпатах. Там же відбувся і ІІ З’їзд Організації.

Під час виборів президента Білорусі було затримано 12 альянсівців, які відправилися до Мінська підтримати опозиціонерів, що виступили проти влади Лукашенка.

Вперше на Волині було проведено Всеукраїнську теренову гру «Звитяга» та вишкільний табір «Повстанська ватра». На Черкащині також вперше відбувся мандрівний табір «Холодний Яр». В наступні роки проведення цих таборувань стало традицією.

ІІ З’їзд Національного Альянсу в Карпатах

Члени НА у Мінську на заходах білоруської опозиції

Перша теренова гра «Звитяга»

2007 р.

Національний Альянс було офіційно визнано на державному рівні — видано Свідоцтво про легалізацію Міністерством Юстиції України.

Започатковано і вперше проведено Всеукраїнський фестиваль української альтернативної музики «Бандерштат», який у наступні роки став візитною карткою не тільки організації, а й Волині в цілому.

Була проведена всеукраїнська кампанія «Традиційна Україна». В рамках якої відбувся цілий ряд зовнішніх акцій, флешмобів, круглих столів та громадських слухань.

Також відбулася всеукраїнська акція «Похорон комунізму», яка засуджувала «червону» ідеологію з її злочинним режимом.

Перший фестиваль української альтернативної музики «Бандерштат»

Змаг з боксу на вишкільному таборі «Легіонер»

Марш слави Героїв УПА

2008 р.

Було запроваджено всеукраїнські культурно-мистецькі кампанії «Форпост», «Антиокупант», «Ліфт», в рамках яких у наступні роки було проведено десятки концертів українських гуртів, літературних вечорів і зустрічей.

Члени Національного Альянсу, як спостерігачі взяли участь на виборах Президента Росії.

Був започаткований дівочий вишкільний табір «Оріяна».

Громадська акція вшанування в рамках кампанії «Пам’ятай про Крути!»

Учасниці дівочого вишкільного табору «Оріяна»

Мандрівний табір «Холодний Яр»

2009 р.

Була проведена кампанія «Ні дитячому алкоголізму!» з метою стримування продажу «отрути» дітям. Також було проведено всеукраїнську акцію проти абортів «Досить вбивати дітей!», метою якої було наголосити, що аборт — це злочин.

Національний Альянс став співорганізатором міжнародного заходу «Європейські дні добросусідства «Кордон 835».

Члени Національного Альянсу спільно з Сашком Положинським допомагали відбудовувати Запорізьку Січ.

Було підписано угоду про співпрацю з молодими антикомуністами Молдови.

У 2009 році веб-сайт Національного Альянсу переміг в опитуванні «Молодіжний рейтинг року 2009».

Учасники мандрівного табору «Доброволець»

Історична реконструкція на фестивалі «Бандерштат»

Члени НА разом з Сашком Положинським (лідер гурту «Тартак») відбудовують Запорізьку Січ

2010 р.

Більше двадцяти членів організації стають депутатами місцевих рад, зокрема Волинської обласної, Луцької, Івано-Франківської та Ківерцівської міської.

Організація виступила співорганізатором молодіжних кампаній «Молодь пам’ятає про Шухевича» та «Пам’ятай про Крути!»

Організація долучається до всеукраїнської «Антитабачної кампанії» проти міністра освіти Дмитра Табачника і його українофобської політики.

Було підписано угоду про співпрацю з білоруською організацією «Молодь БНФ»

Смолоскипна хода пам’яті генерал-хорунжого УПА – Романа Шухевича

Фестиваль «Бандерштат»

Акція проти міністра освіти Дмитра Табачника і його українофобської політики

2011 р.

Національний Альянс долучився до всеукраїнських акції протесту «Свободу націоналістам!» в рамках кампанії «Один за всіх, всі за одного». Основною вимогою було звільнення членів ВО «Свободи» та ВО «Тризуба», які знаходилися під вартою за обвинувачення в підриві пам’ятника Сталіна в Запоріжжі.

Спільно з Центром регіонального розвитку «Співпраця без кордонів» було проведено кампанію «Врятувати Дмитра Дашкевича!». Кампанію підтримали лідери громадських організацій, відомі музиканти, науковці, політики, громадські діячі.

Акція протесту «Свободу націоналістам!» в рамках кампанії «Один за всіх, всі за одного»

Гутірка з ветеренами ОУН-УПА
на фестивалі «Бандерштат»

Сутичка з комуністами у центрі міста Луцьк

2012 р.

Цьогоріч фестиваль справжнього українського духу «Бандерштат» був присвячений 70-ти річчю від дня створення Української Повстанської Армії.

Лідер Національного Альянсу Ігор Гузь балотувався до Верховної Ради України як єдиний кандидат від Об’єднаної опозиції по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 21 з центром в м. Ковель.

Марш вшанування пам’яті розстріляних в’язнів Луцької тюрми

Андрій Середа та гурт «Кому Вниз»
на фестивалі «Бандерштат»

Андріївські вечорниці в рамках кампанії «Традиційна Україна»

2013 р.

Проведений ІІІ З‘їзд Національного Альянсу. Головою організації обрано Майю Москвич. Основним завданням організації стала боротьба проти режиму Януковича.

Затверджено нову емблему, прапор, гімн та програмну платформу Національного Альянсу.

Під час свята День Волі у Білорусі, затримали трьох членів організації за розгортання національного прапору України.

Національний Альянс отримав духівника — капелана отця Дмитрія.

У всіх містах України члени Національного Альянсу стали активними учасниками Майдану. Проти лідера організації Майї Москвич відкрито кримінальну справу за перевернутий портрет Януковича.

ІІІ З‘їзд Національного Альянсу

Затримання трьох членів НА за розгортання національного прапору України

Перевернутий портрет Януковича

2014 р.

Членами Національного Альянсу  створено 35 сотню Самооборони Майдану «Волинська Січ» під проводом Павла Данильчука.

Під час кривавих подій на Майдані 18—21 лютого «Волинська Січ» понесла великі втрати. Важко поранили бійця організації Олександра Гуча (друга Пегаса), який кілька місяців проходив реабілітацію в Ізраїлі.

З початком російсько-української війни, більше десятка членів Національного Альянсу пішли добровольцями на фронт у батальйони «Азов», «Айдар», Національної Гвардії та підрозділи ЗСУ.

Засновник організації Ігор Гузь став народним депутатом України.

Бійці 35 сотні самооборони «Волинська Січ»
(Київ – вул. Інстититутська – 20 лютого)

Члени НА – провід 35 сотні самооборони «Волинська Січ»

Члени НА у складі добровольчого батальйону «АЗОВ»

2015 р.

22 лютого 2015 року відбувся IV З’їзд. Головою організації обрано Богдана Бальбузу. В 2015 році Організація була юридично перейменована на «Громадська організація «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс».

Започаткування фестивалю нескореної Nації «Холодний Яр», вишкільного табору «Холодноярщина» на Черкащині та мандрівного табору «Стежками князів Острозьких» на Рівненщині.

Упродовж року по містах України проведено ряд семінарів «Школа молодого націоналіста»

Члени Національного Альянсу активно беруть участь в житті країни. Ряд членів стають депутатами місцевих та сільських рад. Активно впроваджують рух декомунізації та відновлення історичної справедливості в рамках роботи в Українському інституті національної пам‘яті та галузевого архіву СБУ.

Національний Альянс почав активну співпрацю з Міністерством молоді та спорту України, а саме з новоствореним відділом національно-патріотичного виховання. В тісній співпраці реалізовано десятки всеукраїнських заходів.

IV З’їзд Національного Альянсу

Фестиваль нескореної Nації «Холодний Яр»

Школа молодого націоналіста у Черкасах

2016 р.

22 січня 2016 року у Києві підписано маніфест найбільших патріотичних організацій України, серед яких Національний Альянс.

Започатковано курс базової військової підготовки для допризовників — «Рекрут»

Започатковано освітній курс «Amphitheatrum». В рамках курсу відбулось літнє таборування на Рівненщині, а також проведено понад 30 лекцій на актуальну тематику в містах Луцьк та Черкаси.

Вперше проведено теренову гру «СіЧ: сила і честь ім. братів Чучупак» у Холодному Яру на Черкащині, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Члени Національного Альянсу долучаються до гри «Джура», зокрема взяли участь в підготовці виховників і проведенні міських та обласних етапів гри.

У співпраці з НСОУ «Пласт», ГО «Вільні люди» та УФС «СРУБ», в Івано-Франківську відбувся всеукраїнський семінар-тренінг з військово-патріотичного виховання «Гарпун-1».

Майстерка з писанкарства

Смолоскипна хода на до Дня Захисника України
та річниці створення УПА 

Відкриття першої теренової гри
«СіЧ: Сила і Честь ім. братів Чучупак»

2017 р.

Відбувся перший молодіжний освітній табір «Хорунжий» у Ковелі.

На Черкащині у Холодному Яру проведено перший туристичний змаг «Залізняк»

За активного сприяння керівництва організації, було ініційовано та створено КЗ «Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Луцьк». До роботи у закладі були залучені члени організації.

В рамках діяльності КЗ «Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Луцьк» спільно з Національним Альянсом відновлено та перевидано настільну гру «Криївка». Започатковано міський турнір серед учнів ЗСО міста Луцька.

Члени Національного Альянсу долучились до організації фестивалю «Княжий» та змагання з крос-триатлону «Polissia Challenge Cup»

Проведено всеукраїнський семінар «Вартові Української Держави» у Луцьку.

 Учасники освітнього табору «Хорунжий»

Учасники всеукраїнського семінару-тренінгу
«Вартові українсьої держави»

Член НА у складі ОЗСП «АЗОВ»

2018 р.

Члени Національного Альянсу відвідали загальнонаціональні заходи вшанування героїв-крутянців в честь 100 років з дня бою під Крутами.

Відбулось чотири заїзди освітнього табору «Хорунжий» в рамках програми національно-патріотичного виховання 2016—2020.

У 2018 році Національний Альянс один з ініціаторів створення у Києві Молодіжного центру громадських організацій (МЦГО).

Активісти Національного Альянсу відзначені Міністерством молоді та спорту України за активну діяльність та вагомий вклад у розвиток національно-патріотичного виховання.

Участь у заходах до 100-річчя Бою під Крутами

Командоутворення на таборі «Хорунжий»

Перед боєм на тереновій грі «Звитяга»
реалізованій у співпраці з Міністерством молоді та спорту

2019 р.

У лютому 2019 року відбувся V З’їзд організації. Богдан Бальбуза передав керівництво організацією Максиму Каширцю.

Національний Альянс стає одним з організаторів Маршу з мегапрапором за національно-патріотичне виховання, метою якого було збереження Міністерства молоді та спорту України та Відділу національно-патріотичного виховання.

На Волині започатковано семінар «Школу підстаршин» для виховників гри «Сокіл» («Джура») та туристичний змаг «Стежками УПА».

Національний Альянс долучається до створення спілки найбільших молодіжних організацій України — «Національне українське молодіжне об’єднання» (НУМО).

Національний Альянс разом з іншими патріотичними організаціями утворюють Асоціацію національно-патріотичних організацій (АНПО). Голова організації є членом координаційної ради.

V З’їзд Національного Альянсу

Члени НА на марші з мегапрапором
за національно-патріотичне виховання

Туристичний змаг «Стежками УПА»

2020 р.

29 січня 2020 року Організація відзначила 15 років з дня створення.

У зв’язку з поширенням пандемії коронавірусу, Організація змінила свій формат роботи: всеукраїнські табори «Звитяга», «Хорунжий», «Легіонер», «Оріяна», «Січ:Сила і Честь імені братів Чучупак» скасовано, започатковано онлайн-платформу «Освітній Бункер», фестиваль «Бандерштат» вперше відбувся в онлайн-форматі та зібрав рекордну кількість переглядів не тільки в Україні, а й за кордоном.

Проведено мандрівний табір «Кременецький Рейд» визначними місцями Кременецького району Тернопільської області.

У жовтні відбувся перший «Залізний похід» – 100 кілометровий рейд без сну та їжі, що проходив Волинським Поліссям.

10-ий ювілейний екстремальний
туристичний змаг
«Стежками героїв «Доброволець» 

Виступ на онлайн-фестивалі «Бандерштат»

Учасники першого 100 кілометрового
«Залізного походу»

Історія триває...
© Всі права захищені - 2021, НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС
Розробка сайту