Головна arrow Новини arrow Новини arrow За кордоном працює 4,5 млн українців - експертні дані 02.12.2008  
Головне меню
Головна
Новини
Статті
Про організацію
Ідеологія
Керівництво
Пряма дія
FAQ
Символіка
Відео
Контакти
Посилання
ICQ 228730336
E-mail
Форум
Гостьова книга
Information in English
Банери
Вхід
Username

Password

Remember me
Password Reminder
No account yet? Create one
Хто на сайті
No Users Online
Новини НА на стіл
Наша кнопка

 
Отримати код

 
 
 
За кордоном працює 4,5 млн українців - експертні дані Print E-mail
Квт 10 2008 р., 01:24

На сьогодні за кордоном, згідно з експертними даними, знаходиться 4 млн. 500 тис. українських трудових мігрантів. Найбільше в Росії – 2 млн., в Італії і США по 500 тис. та в Польщі – 450 тис. Це значно більше, ніж за офіційними даними.Про це повідомив завідувач сектору етнонаціональних досліджень Інституту народознавства НАНУ, координатор проекту дослідження української трудової міграції у державах перебування Ігор Марков.

Зокрема, в Росії перебуває понад 2 млн. українців (офіційна кількість 169 тис.), Італії - 500 тис. (195 тис. 412), Польщі - понад 450 тис. (20 тис.), Іспанії - 250 тис. (52 тис. 760), Португалії - 75 тис. (44 тис. 600), Чехії - 150 тис. (51 тис.), Греції - 75 тис. (20 тис.), Нідерландах - 40 тис., Великій Британії - близько 70 тис, США - близько 500 тис.
За словами Ігора Маркова, українці у пошуках заробітків часто переїжджають з однієї країни до іншої, де кращі умови праці та вища оплата. Наприклад, з Чехії або Португалії до Іспанії.
Водночас спостерігається часткове повернення мігрантів в Україну, особливо з Греції та Португалії. При цьому Марков зазначив, що можна констатувати збереження позитивної динаміки міграції з України до держав Євросоюзу та Росії.
Крім традиційних сфер, де працюють українські трудові мігранти, а саме: обслуговування приватних помешкань, догляд за літніми людьми та дітьми, будівництво, сфера послуг у ресторанному та готельному бізнесі, спостерігається тенденція до розширення ринку праці і сфер застосування робочої України у країнах перебування.
Також останнім часом, за словами Маркова, швидко зростає кількість мігрантів з України, які отримали легальний статус проживання та праці у країнах перебування. У цілому, по всіх досліджуваних країнах, окрім Росії та Польщі, де більшість становлять нерегулярні мігранти, це близько 30-35% осіб. Водночас зростає тенденція до нелегального в’їзду українців до країн Євросоюзу, а також нелегального працевлаштування українців, які мають легальний статус перебування в одній країні, але у пошуках праці переміщуються до іншої, де працюють нелегально.
Крім того, сьогодні відбувається “вторинна міграція”, коли мігранти приїжджають вже до своїх родичів або друзів. “В цілому можна говорити про значне поліпшення матеріального добробуту українців в цих країнах”, - сказав Ігор Марков,. Разом з тим залишається чимало людей, які через своє нелегальне становище потрапляють у рабські умови життя і праці, зокрема на Півдні Італії та Росії.
За даними дослідження, близько 80% українців декларують намір повернутися на батьківщину. Однак приблизно той самий відсоток з них не можуть з впевненістю сказати, коли це відбудеться. “Мігранти із 5-7-річним стажем пригадують, що наміри повернутися за рік-два вони декларували як тільки приїхали в країну, однак залишаються тут і досі, пояснюючи це необхідністю забезпечувати матеріальні потреби своїх рідних”, - зазначив Ігор Марков.
www.novynar.com.ua

<Previous   Next>
ІДЕОЛОГІЯ

Будь разом з нами!

Долучайся до НА чи сам створи осередок в своєму місті, районі або навчальному закладі. Відчуй дух свободи та перемоги! ukr_national@yahoo.com  +38-097-965-20-26

Наше видання


 postup_p@yahoo.com
ICQ 287-231-072

УНІАН
завантаження...
Top

При повному або частковому передруці матеріалів посилання на www.nation.org.ua  ОБОВ'ЯЗКОВЕ


Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.