Березень 2, 2018

100 кілометрів – у лютий мороз: як на Волині пройшли екстремальні змагання «Доброволець». РЕЗУЛЬТАТИ

Восьмі за ліком туристичні змагання «Доброволець» відбулися 24-25 лютого 2018 року на території Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща». Старт та фініш був у селі Дерно.

«Доброволець» – це командні перегони, які відбуваються у зимових екстремальних умовах та з метою вшанування геройського чину всіх борців за незалежність України. За 24 години учасникам потрібно було подолати маршрут від 20 до 100 кілометрів та знайти усі контрольні пункти: історичні (ті, які мають ідеологічну цінність) та технічні (природні об’єкти).

Пройти тест на витривалість зголосилося 87 команд, 250 «добровольців» з усіх куточків України. Географія учасників: Луцьк, Київ, Біла Церква, Чернігів, Черкаси, Чернівці, Миколаїв, Житомир, Запоріжжя, Львів, Кропивницький, Івано-Франківськ, Кривий ріг, Вінниця, Тернопіль, Рівне, Костопіль, Вараш, Бердичів, Нікополь, Хрустальне.

Маршрут пролягав через села Клубочин, Мощаниця та Городище. Зосереджувалися історичні точки і у древньому селі Олика. На дистанціях були унікальні ботанічні пам’ятки, меморіальні хрести та втрачене місто Трохимбрід. Зокрема однією з історичних контрольних пунктів була могила Героя Небесної сотні. Учасник Революції Гідності 21-річний Іван Тарасюк загинув 20 лютого 2014 року від пострілу снайпера… Уже четвертий рік змагання присвячуються 35 сотні самооборони Майдану «Волинська Січ».

Окрім фізичного випробування серйозних труднощів для подолання маршруту завдала морозна погода. Температура повітря постійно трималася нижче нуля, а вночі досягала до -15 . Тож пройти дистанцію вдалося не усім: 17 команд зійшли з дистанції, а 7 йшли поза заліком, позаяк фінішували не у повному складі.

Загалом найскладнішу дистанцію та 33 контрольні пункти підкорювало 19 команд (51 учасник). Так, до фінішу за 16 годин 53 хвилини першими дісталася команда з Луцька «Zver’yO» (Vitiuk Vitya​ та Андрій Марчук​). У 2017 році у них було перше місце на середній дистанції. Другими у цьому заліку стала команда OC Wolf (Тарас Мельник та Віталік Петришин​). Їхній результат – 18 годин 3 хвилини. Слідом за ними прибула команда «Ноги в руки і бігом» (Луцьк – Миколаїв). Виталий Молодый​ та Maksym Nechyporuk здолали дистанцію «Добровольця» за 18 годин 6 хвилин. Минулого року у команди було друге місце у цій категорії.

Найбільше команд змагалося у другій категорії складності (40-60 кілометрів) , а саме 49 (151 учасник). «Добровольцям» потрібно було відмітитись на 21 контрольному пункті. Першими дісталися фінішу команда «Вовки-1» з Луцька. Ірина Войтович та Микола Гейне подолали маршрут за 9 годин 6 хвилин. Mykola Lutsenko та Anna Opanasiukз черкаської команди «Перший дубль» посіли друге місце. Їхній результат – 10 годин 36 хвилин. Третє місце – у команди CityRun (OKSO Ravlyky). Роман Мельник, Валерій Овдійчук та Василь Кондрачук з Оржева Рівненської області подолали маршрут за 10 годин 43 хвилини.

На коротку дистанцію (20 кілометрів) зареєструвалося 19 команд (49 учасників). На цьому маршруті потрібно було відшукати 14 контрольних пунктів. Щоб здобути перемогу у III категорії командам знадобилося всього лиш кілька годин. Перше місце посіла збірна команда з Києва та Черкас «Сапаюнавсігроші». Mykola Tyshchenko та Artem Slotin подолали маршрут за 2 години 56 хвилин. Друге місце – у луцької команди «Гарда». Це учасники клубу бойових мистецтв із однойменною назвою. Для Олександра Теребухи, Івана Сильмана та Олександра Устимовича двадцятикілометрівка далася за 3 години 35 хвилин. На одну хвилину пізніше фінішували лучани Yuriy Moklytsia​ та Ірина Бегаль з команди «ТіХтоПройшлиКрізьЛіси». Вони посіли третє почесне місце.

Призери змагань отримали сертифікати на суму 30 тисяч гривень, книги від Український інститут національної пам’яті​, календарі художника Журавель Юрій Zhuravel Yuriy​.

ПРОТОКОЛ ТУТ:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ViMgga1wGm2-ZEwQjwj0uCiPRfv7gjq-FSxZUokoB1g/edit?usp=sharing

Головним організатором змагу є громадська організація «Всеукраїнський молодіжний рух НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС та Pavlo Danylchuk.

Партнери – туристичний клуб ANTAR, Ківерцівський національний природний парк “Цуманська пуща”​, КЗ Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Луцьк​, ГО Волинська Фундація, Дернівська сільська рада.

Спонсори – Туристичний магазин у Луцьку “Миклухо-Маклай”​, компанія @Gorgany, магазин ЇDLO​, магазин зброї та військового спорядження «ШТУРМ», Інтернет-магазин туристичного спорядження karimat.com, Книгарня “Є” ЛУЦЬК рекламна агенція «CityRun» та Будівельна компанія Інвестор​.

Висловлюємо подяку усім учасникам, партнерам та спонсорам, а також: директору департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Myrka Ivan​, директору будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський​, фотографу Roman Sardak​, відеооператору Di Pomianovski, учаснику ТК «ANTAR» Юрію Буденку, працівникам Ківерцівського національного парку «Цуманська пуща», колективу Дернівської ЗОШ, активісту Олег Бондарук​, членам «Національного Альянсу», учаснику змагань Bohdan Solodukha​, інтернет-виданням ВолиньPost та Перший​.

Attachments

Related Post