Лютий 28, 2018

Студенти-філологи та історики 21 лютого випробовували свої інтелектуальні сили на брейн-рингу «Велесовий змаг». Цю інтелектуальну гру запропонували провести до Міжнародного дня рідної мови в ЧНУ ім. Б. Хмельницького представники ВМР «Національний Альянс».

– «Велесовий змаг» ми проводимо вже третій рік поспіль, – розповіла ведуча брейн-рингу, студентка 3 курсу ННІ історії і філософії Надія Павлова, — і він є знаковим, адже покликаний привернути увагу молоді до проблем мовної культури українців. Ми також згадуємо українські традиції, звичаї. Зараз проходять дні вшанування Героїв Небесної Сотні, тому ми вирішили поєднати інтелектуальну гру з поезіями про Майдан.

Учасники брейн-рингу для гри розділилися на дві команди. Команда ННІ історії й філософії виступала під назвою «Історики», а ННІ української філології та соціальних комунікацій — «Всезнайки». Питання вікторини першого туру були підібрані на теми з історії, релігії, мови та літератури. З приводу деяких із них виникали короткі імпровізовані дискусії. У цілому із поставленими завданнями обидві команди впоралися легко.

Із Міжнародним днем рідної мови присутніх привітала черкаська поетеса, доцент кафедри української літератури та компаративістики Ганна Синьоок та зазначила:

– Одним із етапів брейн-рингу стала Поетична година, де прозвучали низка творів в авторському виконанні. Оскільки 20 лютого був особливий день, пам’ятна для кожного українця дата, цілком логічно було пошанувати Героїв Небесної Сотні поетичним словом, увиразнивши тим самим потребу Пам’яті, потужність Слова, спонукавши студентство до усвідомлення своєї національної ідентичності. Адже саме Мова є одним із виразників тотожності Людини в цьому світі. А митець Слова як використовує одвічні багатства мови, так і творить її. Поезія має природну здатність впливати на найпотаємніші глибини Душі, пробуджувати рецептори свідомості.

У другому турі учасникам пропонувалося трансформувати фразеологізми. А на завершення відгадували авторів поезій про мову.

За підрахунками суддів, із незначною різницею — два бали — у грі перемогла команда «Істориків». Дмитро Онищенко, студент 1 курсу ННІ історії і філософії наголосив: «Я вважаю, що і для істориків, і для філологів не було важко відповідати на питання. Відрив у два бали не суттєвий, переможцями є обидва інститути». Команда «Всезнайки» не надто засмутились. Аліна Ярош, студентка 1 курсу ННІ УФСК поділилася враженнями: «Як не мене друге місце це не поразка. Наша команда була як одне ціле. І хоча нам не вистачило два бали до першого місця, та головне не перемога, а участь».

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Attachments
  • 03-6
  • 06-4

Related Post