Серпень 28, 2017

Молодь Дубенщини занурилась в легенду Дубенского замку, взявши участь “Беата квесті”. Захід відбувся 27 серпня о 21:00, залучивши близько трьох десятків учасників у складі шести команд. Участь у квесті була безкоштовною. Організатором квесту є ВП ГО “Національний Альянс” в Рівненській області за сприяння Державного історико-культурного заповідника м. Дубно.
Завданням для команд було якнайшвидше знайти всі зашифровані точки на подвір’ї замку та сфотографуватись біля них. На кожній із 10-ти точок учасники знаходили частину історії про Беату, уважно прочитавши яку, могли дізнатись, де фініш. Допомогти з цим завданням могла Беата, яка блукала подвір’ям замку та за правильно дану відповідь на запитання з історії замку чи виконану дію допомагала знайти необхідну точку. В підсумку найкраще впоралась із завданням команда “Сossacks and ladyes”, друге місце посіла команда “Mudvayne”, третє — “Губишівські губиші”. Переможці отримали солодкі призи та сувеніри.
Легенда Дубенського замку оповідає про хоробру племінницю князя Острозького Беату, яка зуміла власноруч запобігти захопленню замку монголо-татарським військом. Кажуть, що коли в замку відбувались приготування до весілля Беати, твердиню вкотре взяли в облогу невгамовні ординці. Та Беата не розгубилась та підбігла до сторожової вежі, наказала націлити гармату на найбільший намет в стані ворога і власноруч піднесла ґніт. Ядро влучило прямісінько в намет хана. Татари сприйняли це як поганий знак з небес і забрались геть, після чого весілля таки відбулось. З того часу замкову вежу до сьогодні називають Дівочою вежею або Беаткою.

Related Post

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.