Лютий 11, 2017

5 лютого 2017 р. відбувся екопохід, приурочений до Міжнародного дня водно-болотних угідь. https://vk.com/tsumanska_pushcha?w=wall-128217162_291..
Значною частиною маршрут проходив територією національного парку “Цуманська пуща” та прилеглими територіями. Протяжність біля 20 км.
В екомандрівці прийняли участь 15 осіб, серед яких були волонтери, громадські активісти та журналісти. В якості гідів були працівники парку – начальник відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Павло Савчук та інспектор відділу охорони Петро Дубина.
Почали маршрут із залізничної станції “Новостав” На першій зупинці оглянули випрямлене каналізоване русло річки Стубла, далі рушили засніженими лісами-перелісками-полями до річки Путилівка, де пройшлись уздовж заплави річки. Перейшовши дерев`яний місток, пішли через село Яківці. Привал був на рекреаційному пункті “Холодок” серед соснового лісу.
Згодом зійшли на водосховище неподалік санаторію “Пролісок” , де по льоду прокрокували декілька кілометрів. Звідтіля рушили до екологічної стежки “Горинські крутосхили”, де прогулялись мальовничими кручами над річкою Горинь.
Погода була сприятлива, настрій також.
Дякуємо всім учасникам екопоходу!
Додаткова інформація:
Річка Путилівка – притока річки Горинь.Частково протікає в межах території парку “Цуманська пуща”.
Довжина 57 км.
Впадає в річку Горинь неподалік села Жобрин. В межах Волинської області протікає через смт. Олика, Цумань, села: Башлики, Дубище, Грем`яче та Яківці. Має кілька приток, найбільша з них Осниця.
Долина трапецієподібна, завширшки до 4 км. Заплава завширшки 130—500 м, заболочена. Річище звивисте, завширшки від 2—3 м (у верхів’ї) до 8—20 м (у пониззі). На значній протяжності річище випрямлене і поглиблене.
Узбережжя частково заболочене та заросле вільхою та чагарниками. Подекуди зустрічаєтья бересклет та калина. Відео сплаву по Путилівці https://www.youtube.com/watch?v=Bi04hVWt5IQ
Горинські крутосхили – дивіться додаткову інфо тут
https://vk.com/wall-128217162_14

Attachments
  • rz1a80wf6s8-kopiya
  • qed-asdabno
  • owmwn0bp8io
  • hwk91fhzpyc
  • gl9m8q1cshu-kopiya
  • dkbvwvfhp4a-kopiya

Related Post

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.