Серпень 23, 2016

Це свято несе у собі глибокий зміст та тисячолітні традиції наших предків, які віками боролися за незалежність країни.
Зокрема, історія нашого синьо-жовтого прапора сягає давнини тисячоліть.Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
У середині XVII ст., Після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

JkVb4d8PxCc
Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. в Росії.
22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – в Карпатській Україні.
Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як единонаціональне на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.
У цей день, 23 серпня 1991 року, коли над майбутньою незалежністю України нависла загроза з боку ГКЧП, після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком.
Наступного дня було урочисто проголошено незалежність України.
18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому стягу статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором починають зустрічати іноземних гостей, приймати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, він вивішується в ООН.
Зараз синьо-жовтий прапор – це не лише державний символ, це реліквія, окроплена кров’ю багатьох синів України. Здобуваючи Українську Самостійну Соборну Державу, борці за волю вірили, що в майбутньому цей стяг стане символом нової незалежної України. І зараз, взявши за дороговказ правило “Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за неї”, ми маємо пам’ятати, що ця боротьба триває. І шанобливе становлення до наших державних символів – це вже перший крок у цій боротьбі.

eEpDBlkNyRg

Attachments
  • eepdblknyrg
  • jkvb4d8pxcc

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.