Лютий 24, 2016

Громадські організації «Національний Альянс», ЦК «Азов», «Вільні люди Волинь», «Студентське братство Волині», «Світанок» підтримують створення Центру національно-патріотичного виховання молоді Луцька. Відтак, сьогодні, 24 лютого, під час сесії Луцькради виноситься проект рішення депутата Павла Данильчука про створення комунального закладу Центр національно-патріотичного виховання.

Активісти підготували відповідне звернення:

ЗВЕРНЕННЯ
громадських організацій
до Луцького міського голови Миколи Романюка,
Секретаря Луцької міської ради Юлії Вусенко та
депутатів Луцької міської ради
щодо підтримки створення у Луцьку комунального закладу
«Центр національно-патріотичного виховання
дітей та молоді м. Луцька»

Ми, громадські організації Луцька, стурбовані позицією окремих депутатів Луцької міської ради щодо не підтримки ініціативи створення комунального закладу «Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді м. Луцька», мотивуючи тим, що у школах міста достатньо займаються патріотичним вихованням дітей.

Хоча освітніми установами міста проводиться певна робота у здійснені патріотичного та військового виховання молоді, проте існує ряд значних проблем у даній галузі. Варто зазначити, що Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Луцьк була ініційована та розроблена саме активними громадськими діячами та громадськими організаціями у минулому році. До 2015 року комплексного підходу з розвитку патріотичного та військового виховання у Луцьку не було. Кожна з освітніх, соціально-культурних установ реалізувала свої заходи з національно-патріотичного виховання, що не завжди узгоджувалися між собою.

На жаль, до подій на Майдані українська освіта не мала переконливої і позитивної традиції, досвіду щодо виховання патріотизму в дітей та молоді. У попередні роки боялися взагалі терміну “національний”, а “національно-патріотичне виховання” сприймали винятково в етнонародному вимірі.
Через зміну векторів розвитку держави і, відповідно, освітньої політики, через різні погляди правлячих еліт на ідеологію і напрями розвитку освіти патріотичне та військове виховання носили несистемний характер, та, зачасту, зводилось до виконання Гімну під час підняття державного прапору.

На сучасному етапі розвитку України, коли існує пряма загроза денаціоналізації, втрати державної незалежності та потрапляння у сферу впливу іншої держави, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичного та військового виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних цінностей та завжди готовий до захисту Батьківщини.

Національне-патріотичне та військове виховання, це справа не окремих предметів чи окремих вчителів, а всього суспільства. Тому ми вимагаємо комплексного та системного підходу, який забезпечить Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді.DEApg6ayrxw

Питання створення центру вирішувалось на сесії Луцької міської ради.
Як зазначив під час виступу голова “Національного Альянсу” Богдан Бальбуза, зараз відмова від НПВ обернеться колапсом через короткий проміжок часу. Наслідки провальної політики НПВ країна зараз пожинає на Донбасі, де, окрім окупаційних військ, на боці сепаратистів воюють діти незалежної України.
Натомість, як зауважили кілька депутатів різних політсил, наразі школи і садочки в повному обсязі забезпечують необхідне для молоді виховання і вводити щось нове немає сенсу.
Відповідно рішення не набрало необхідної кількості голосів.

Attachments
  • deapg6ayrxw

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.