Січень 31, 2016

У суботу, 30 січня відбулася Смолоскипна хода на честь Героїв Крут та сучасних Героїв України, приурочена 98-й річниці бою під Крутами. Організував захід Відокремлений підролзділ Громадської організації “Всеукрїнський молодіжний рух “Національний Альянс” у Рівненській області.

Захід розпочався о 17:00 біля пам’ятника Т. Г. Шевченку, що знаходиться на вул. Данила Галицького.  Священики Свято-Іллінського собору відслужили заупокійну літію за загиблими Героями. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих крутянців та сучасних Героїв України.  Далі молодь із смолоскипами в руках, вигукуючи гасла «Слава Україні! Героям Слава»,«Героям Крут наше тричі – Слава! Слава! Слава!», «Разом – до перемоги!», «Герої не вмирають!» рушила вулицями Данила Галицького та Замковою до пам’ятного знаку Небесній сотні. Всі разом промовили Молитву  Українського Націоналіста. Захід завершився спільним виконанням Гімну України.
Історія нашого народу пронизана незліченною кількістю подвигів наших славних синів, Героїв, які поклали своє життя за Україну. Сьогодні, згадуючи ті часи, ми переживаємо також біль втрати сучасних лицарів, борців за свободу України. Маючи сотні тисяч відчадушних вояків минулих і сучасних часів, наш обов’язок – вшановувати їхній подвиг, аби передати славу наших Героїв теперішнім і майбутнім поколінням.
29 січня виповнюється 98 років від часу героїчної  битви під Крутами. Саме в цей день 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути, поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва відбувся бій, що на довгі роки у громадській свідомості небезпідставно став символом боротьби українського народу за свободу і незалежність, символом жертовності й героїзму. Співвідношення сил становило 1 до 10-ти не не на користь українців, а співвідношення втрат — 1 до 3-х саме на користь українців.
Бій під Крутами стримав більшовицький наступ на 4 дні. І це були вирішальні дні для української дипломатії, аби домогтися від міжнародної спільноти визнання України – завдяки цьому стало можливим укладання Брест-Литовського миру, що de-facto означало міжнародне визнання української незалежності. Це був бій за майбутнє, який показав, що Україна стала можливою саме завдяки армії. Битва під Крутами – один із важливих історичних сюжетів, що має надзвичайне значення для української колективної пам’яті та української ідентичності.

hv-_Ba1PnwU jpCOiiDBgSk Kl_vt-BB_xw LiY6XoftchY mxY7KCs0_3Q

Attachments
  • mxy7kcs0_3q
  • liy6xoftchy
  • kl_vt-bb_xw
  • jpcoiidbgsk
  • hv-_ba1pnwu

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.