Січень 31, 2016

wJhP71pZymY

Громадські активісти в Луцьку вшанували пам’ять Героїв Крут.

У п’ятницю, 29 січня декілька сотень осіб пройшли «Смолоскипним маршем» в пам’ять Героїв Крут. 

Організаторами заходу стали представники ГО “Національний альянс”, цивільний корпус “Азов”, ультрас ФК “Волинь” та рух «Іскра».

Із запаленими смолоскипами учасники маршу стартували від Київського майдану, пройшли проспектом Волі, вигукуючи гасла «Слава Україні – Героям слава», «Слава нації-смерть ворогам», «Крути,Крути – Вас не забути», «разом і до кінця» тощо.

«Події майже столітньої давності сьогодні як ніколи актуальні, адже нині Україна знову бореться з ворогом зі зброєю в руках. Я вважаю, що це плата за те, що ми дозволили собі розслабитись, здобувши формальну незалежність. Це період варто було використати для посилення держави, вкладу в молоде покоління та нарощення дистанції між нами і РФ. Натомість “братання” вилізло боком. Ця помилка не повинна повторитись.», – розповів керівник ГО «Національний Альянс» Богдан Бальбуза.

Завершилася хода на Театральному майдані, де символічно запалили «Палаючий тризуб» та спільно помолилися молитвою українського націоналіста.

З історії довідково:
29 січня 1918 року відбулось збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути , яка розташовувалася на 130 -му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва. Учасники події : невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і Червона гвардія Радянської Росії , яка значно перевищувала своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У бою полягли понад три сотні юних борців за незалежність України.

Прес-служба”Національного Альянсу”

Attachments
  • syp3relyo60
  • kahpcgs-wec
  • wjhp71pzymy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.